Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Istnieje wiele problemów zdrowotnych, które powodują wypadanie włosów. Należą do nich m.in. Hashimoto i niedoczynność tarczycy – wypadanie włosów ma w tych przypadkach podłoże hormonalne. Jak radzić sobie z tym problemem? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej zjawisku Hashimoto a wypadanie włosów – omówimy jego przyczyny oraz skuteczne metody leczenia.

Hashimoto i niedoczynność tarczycy – różnice

Hashimoto i niedoczynność tarczycy to powszechnie występujące choroby, które dotykają głównie kobiety. Schorzenia różnią się między sobą:

Oba problemy zdrowotne łączy wiele objawów, a jednym z nich jest słaba kondycja włosów. Zarówno w przypadku Hashimoto, jak i niedoczynności tarczycy włosy stają się cienkie, matowe, łamliwe, a w skrajnych przypadkach może dojść do łysienia.

Hashimoto a wypadanie włosów – objawy choroby

Wypadanie włosów i Hashimoto są ze sobą powiązane poprzez wpływ choroby na gospodarkę hormonalną organizmu. W wyniku choroby tarczyca produkuje zbyt mało hormonów, a niedobory skutkują zaburzeniami w funkcjonowaniu całego organizmu. Osoby chorujące na Hashimoto mogą doświadczać m.in. uczucia zmęczenia, zimna, nadmiernej senności, osłabienia czy bólów mięśni. Często dochodzi też do zmian widocznych gołym okiem:

Charakterystycznym i często występującym objawem jest też wypadanie włosów przy Hashimoto.

Choroba Hashimoto a wypadanie włosów – jak dochodzi do łysienia?

Choroba Hashimoto a wypadanie włosów to złożone zagadnienie. Przyczyny problemu można doszukiwać się w mniejszym wydzielaniu łoju przez gruczoły łojowe, osłabieniu włosów i ogólnym spowolnieniu ich wzrostu. W przebiegu choroby może dochodzić też do stopniowego zaniku mieszków włosowych. Z tego powodu przerzedzone, słabe włosy a Hashimoto dla wielu osób stanowią poważny problem, z którym trudno sobie poradzić domowymi sposobami.

Wypadanie włosów przy Hashimoto: możliwości leczenia

W każdym przypadku, również gdy w przebiegu Hashimoto występuje wypadanie włosów, warto podjąć leczenie. Podstawą jest stabilizacja poziomu hormonów tarczycy za pomocą farmakologii dobranej przez specjalistę. Nie bez znaczenia w leczeniu choroby jest też odpowiednia dieta, jednak dokładne zalecenia zawsze powinien wydawać lekarz.

Wypadanie włosów a przeszczep – co warto wiedzieć?

Wypadanie włosów a Hashimoto to temat, który często pojawia się w kontekście przeszczepu włosów. Wiele osób rozważa ten krok ze względu na obniżenie poczucia własnej wartości spowodowane zmianami w wyglądzie. Należy jednak pamiętać, że wszelkie choroby, w tym choroby tarczycy mogą stanowić przeciwwskazanie do zabiegu. Mogą, ale nie muszą – wszystko zależy od indywidualnego przypadku i oceny lekarza endokrynologa.

Jeśli poziom hormonów tarczycy jest wyrównany, choroba została opanowana, a lekarz nie widzi przeciwwskazań do zabiegu, przeszczep włosów może okazać się najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu łysienia. Zabieg nie jest ani chemiczną procedurą, ani ingerencją w naturalne procesy organizmu. Polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych głowy i przeszczepieniu ich do miejsca zmienionego łysieniem. Warto zwrócić uwagę na techniki takie jak metoda FUE czy metoda DHI, które są skuteczne i przynoszą długotrwały efekt.

Jeśli zmagasz się z problemem łysienia na jakimkolwiek podłożu, rozważ naszą ofertę – przeszczep włosów Turcja. To opłacalne finansowo rozwiązanie, a przy okazji świetna okazja, by zwiedzić Stambuł. W Skymed możesz skorzystać z pakietów dostosowanych do różnych potrzeb, które zawierają m.in. opłaty za przelot w dwie strony, pobyt w hotelu i opiekę polskiego opiekuna w klinice. Nie musisz obawiać się zabiegu – klinika, z którą współpracujemy, posiada bogate doświadczenie w swojej branży i dba o wysokie standardy obsługi oraz bezpieczeństwo.

Nasza oferta to przeszczep włosów kobiet w Turcji, przeszczep włosów mężczyzn, a także przeszczep brwi i przeszczep brody. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, umów się na bezpłatną konsultację. Pamiętaj przy tym, że w przypadku jakichkolwiek chorób, w tym chorób tarczycy, decyzję należy najpierw omówić ze swoim lekarzem.

Hashimoto i niedoczynność tarczycy a wypadanie włosów – podsumowanie

Wypadanie włosów może być spowodowane przez takie choroby jak niedoczynność tarczycy czy Hashimoto. Chociaż jest to nieprzyjemne zjawisko, rozwiązanie problemu jest możliwe. Kluczowe jest zrozumienie, że w przypadku Hashimoto wypadanie włosów jest wynikiem zaburzeń hormonalnych i wymaga profesjonalnej diagnozy oraz leczenia. Istnieje wiele dostępnych opcji walki z łysieniem, a podstawą jest leczenie farmakologiczne pod okiem specjalisty. Gdy poziom hormonów zostanie wyrównany, a lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań do zabiegu, warto rozważyć przeszczep włosów – zwłaszcza jeśli ubytki są poważne, a domowe sposoby poprawy kondycji włosów nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Ostatnie wpisy

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku, zwane również łysieniem w młodym wieku, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. To problem, który może dotknąć nawet młodszych niż…
Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów – jaki jest między nimi związek? Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Choć…
Depresja a wypadanie włosów

Depresja a wypadanie włosów

Hasło depresja a wypadanie włosów ostatnio zdobywa na popularności wśród internautów. Mimo iż może wydawać się to nieintuicyjne, naukowcy coraz częściej zauważają związek między tymi…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację