Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Szukasz idealnego rozwiązania dla swojej rzadkiej lub wypadającej brody? Dobrze trafiłeś! Oferujemy Ci przeszczep brody, który pomoże ci uzyskać pełniejszy, gęstszy zarost i sprawi, że poczujesz się pewniej z własnym wyglądem. Nasza klinika specjalizuje się w przeszczepie włosów w Turcji i od lat pomaga pacjentom w odzyskaniu naturalnego wyglądu. Zespół doświadczonych specjalistów Skymed zawsze stara się zapewnić najwyższą jakość usług i indywidualne podejście do każdego pacjenta. 

Przeszczep zarostu – dlaczego warto?

Przez okres ostatnich 10 lat broda pełna gęstych włosów powraca do głównego nurtu i wszystko wskazuje na to, że taki trend mody się utrzyma. Podczas gdy dla jednych gęsta broda świadczy o byciu na czasie, dla innych jest powiązana z kulturą, a także wysokim statusem społecznym.  Dla wielu jest to również wyznacznik męskości i atrakcyjności. Dla mężczyzn, którzy chcieliby zapuścić brodę, ale są niezadowoleni z rozmieszczenia czy gęstości zarostu, mamy gotowe, skuteczne rozwiązania. Przeszczep brody może pomóc w uzyskaniu pełniejszego, bardziej równomiernego zarostu poprzez zniwelowanie nierównomiernych obszarów tworząc większą gęstość. Może mieć również bardzo skuteczny wpływ na rozwiązanie problemów osób z bliznami na twarzy i innymi uszkodzeniami skóry.

Na koniec warto dodać, że zabieg przeszczepu brody nie jest zalecany u osób które dysponują słabą strefą dawczą lub mają problem z wypadaniem włosów związanym z przyjmowaniem leków, stresem albo leczeniem.

Przeszczep włosów na brodzie – na czym polega?

Przeszczep brody jest w stanie nie tylko przywrócić nam gęste włosy i zniweczyć destrukcyjne działanie autoimmunologicznego wypadania włosów w tym obszarze (nierówne wypadanie i odrost włosów w obszarze, który wcześniej miał pełny i równy ich wzrost). Transplantacja brody daje możliwość również tym, którzy z przyczyn genetycznych mają słaby zarost lub w ogóle go nie posiadają. Zabieg przeszczepu brody nie pozostawia żadnych blizn po operacji i jest całkowicie bezbolesny. Mieszki włosowe skutecznie zakorzeniają się w uszkodzonej skórze, efektywnie maskując blizny. W Skymed oferujemy przeszczep włosów na najwyższym poziomie. Korzystamy z najnowszych technologii medycznych, dzięki temu możemy zagwarantować najlepsze i najbardziej naturalne rezultaty.

Podobnie jak klasyczny przeszczep włosów, przeszczep brody jest przeprowadzany za pomocą techniki FUE. Włosy są usuwane z tyłu brody i wszczepiane w pożądany obszar. Podobnie jak podczas normalnego przeszczepu włosów okolica dawcza jest zgolona i znieczulana przed rozpoczęciem pobierania graftów. Następnie proces ekstrakcji jest przeprowadzany za pomocą specjalnego mikro silnika lub manualnie. Potem znieczulamy obszar biorczy i otwieramy kanały za pomocą specjalnego ostrza. Ostatnim etapem jest wszczepienie wcześniej pobranych mieszków włosowych do mikrootworów w strefie biorczej ( tam gdzie chcemy zagęścić nasze włosy).

W naszej klinice stosujemy zawsze sesję prp (platelet-rich plasma) po wykonaniu przeszczepu brody. Wpływa to bardzo korzystnie na mieszki włosowe i proces ich regeneracji pozabiegowej.

W ciągu jednej sesji można przeszczepić do 4000 mieszków włosowych w żądane miejsce. W sytuacji, kiedy do uzyskania spektakularnego efektu potrzebna jest większa gęstość dzielimy operację na 2 dni. Nasz chirurg przedstawi Ci najbardziej optymalne rozwiązanie przed zabiegiem. Określisz zarys i kontur swojej przyszłej brody według własnych upodobań. Zapewnimy Ci maksymalną gęstość i naturalny efekt.

Wskazówki po zabiegu przeszczepu brody

Po zabiegu przeszczepu brody warto przestrzegać kilku wskazówek:

po zabiegu nie należy golić brody żyletką przez okres 3 miesięcy, natomiast golenie maszynką będzie możliwe po 2 miesiącach.  Włosy można przyciąć nożyczkami już 1 miesiąc po wykonanym zabiegu;

  • należy unikać czynności, które powodują nadmierne pocenie się, takich jak ćwiczenia na siłowni przez okres 6 tygodni;
  • nie należy korzystać z łaźni parowej i sauny również przez okres 6 tygodni;
  • alkohol jest niewskazany pełny 1 tydzień po zabiegu – jego spożywanie może spowolnić gojenie się zarówno strefy dawczej, jak i biorczej;
  • nie jest wskazane dotykanie miejsc, w które były przeszczepione mieszki włosowe.

Przeszczep brody może być stosowany w celu poprawienia gęstości i kształtu brody, zwłaszcza w przypadku osób, które cierpią na łysienie brody, nie posiadają na niej wystarczającej ilości włosów lub mają je nierównomiernie rozłożone na brodzie. Przeszczep brody jest również popularny wśród mężczyzn, którzy chcą poprawić swój wygląd i zwiększyć w ten sposób pewność siebie. Oferujemy ponadto inne rodzaje zabiegów, w tym przeszczep brwi w jednej z najlepszych klinik w Turcji.

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację