Przeszczep brody w Turcji

Przez okres ostatnich 10 lat broda pełna gęstych włosów powraca do głównego nurtu i wszystko wskazuje na to że taki trend mody się utrzyma. Podczas gdy dla jednych gęsta broda świadczy o byciu na czasie dla innych jest powiązana z kulturą, a także wysokim statusem społecznym.  Jest to również wyznacznik męskości i atrakcyjności. Dla mężczyzn którzy chcieliby zapuścić brodę ale są niezadowoleni z rozmieszczenia czy gęstości zarostu mamy gotowe, skuteczne rozwiązania. Przeszczep brody może pomóc w uzyskaniu pełniejszego, bardziej równomiernego zarostu poprzez zniwelowanie nierównomiernych obszarów tworząc większą gęstość. Może mieć również bardzo skuteczny wpływ na rozwiązanie problemów osób z bliznami na twarzy i innymi uszkodzeniami skóry. Mieszki włosowe skutecznie zakorzeniają się w uszkodzonej skórze efektywnie maskując blizny. Przy przeszczepie włosów na najwyższym poziomie w naszej klinice najnowsze technologie medyczne są w zasięgu ręki aby uzyskać najlepsze i najbardziej naturalne rezultaty.

Podobnie jak klasyczny przeszczep włosów, przeszczep brody jest przeprowadzany za pomocą techniki Fue. Włosy są usuwane z tyłu brody i wszczepiane w porządany obszar. Podobnie jak podczas normalnego przeszczepu włosów okolica dawcza jest zgolona i znieczulana przed rozpoczęciem pobierania graftów. Następnie proces ekstrakcji jest przeprowadzany za pomocą specjalnego mikro silnika lub manualnie. Potem znieczulamy obszar biorczy i otwieramy kanały za pomocą specjalnego ostrza. Ostatnim etapem jest wszczepienie wcześniej pobranych mieszków włosowych do mikrootworów w strefie biorczej ( tam gdzie chcemy zagęścić nasze włosy).

W naszej klinice stosujemy zawsze sesję prp (platelet-rich plasma) po wykonaniu przeszczepu brody. Wpływa to bardzo korzystnie na mieszki włosowe i proces ich regeneracji pozabiegowej.

W ciągu jednej sesji można przeszczepić do 4000 mieszków włosowych w żądane miejsce. W sytuacji kiedy do uzyskania spektakularnego efektu potrzebna jest większa gęstość dzielimy operację na 2 dni. Nasz chirurg przedstawi Ci najbardziej optymalne rozwiązanie przed zabiegiem. Określisz zarys i kontur swojej przyszłej brody według własnych upodobań. Zapewnimy Ci maksymalną gęstość i naturalny efekt.

Przeszczep brody jest w stanie nie tylko przywrócić nam gęste włosy i zniweczyć destrukcyjne działanie autoimmunologicznego wypadania włosów w tym obszarze ( nierówne wypadanie i odrost włosów w obszarze który wcześniej miał pełny i równy ich wzrost ). Daje możliwość również tym którzy z przyczyn genetycznych maja słaby zarost lub wogóle go nie posiadają.  Zabieg nie pozostawia żadnych blizn po operacji i jest całkowicie bezbolesny.

Wskazówki po przeszczepie brody

– Po zabiegu nie należy golić brody żyletką przez okres 3 miesięcy natomiast golenie maszynką będzie możliwe po 2 miesiącach.  Włosy można przyciąć nożyczkami już 1 miesiąc po wykonanym zabiegu.

– Należy unikać czynności które powodują nadmierne pocenie się takich jak ćwiczenia na siłowni przez okres 6 tygodni.

– Nie należy korzystać z łaźni parowej i sauny również przez okres 6 tygodni.

– Alkohol jest niewskazany pełny 1 tydzień po zabiegu. Jego spożywanie może spowolnić gojenie się zarówno strefy dawczej jak i biorczej.

–  Nie jest wskazane dotykanie miejsc w które były przeszczepione mieszki włosowe.

Zabieg przeszczepu brwi nie jest zalecany u osób które dysponują słabą strefą dawczą lub mają problem z wypadaniem włosów który jest związany z przyjmowaniem leków, stresem albo leczeniem.