Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Przeszczep i transplantacja włosów

dowiedz się, czy warto!

Łysienie jest naturalnym procesem, szczególnie u mężczyzn. W dużej mierze odpowiadają za nie hormony oraz geny. Niestety u niektórych wypadanie włosów pojawia się w wieku nawet dwudziestu lat, co może być przyczyną frustracji i obniżenia samooceny. 

Borykasz się z problemem łysienia? Może ktoś z Twojej rodziny lub znajomych szuka pomocy i rozwiązania wstydliwej kwestii? Poznaj przeszczep włosów i dowiedz się, czy warto poddać się najnowocześniejszemu zabiegowi.

Gwarancja bezpieczeństwa

Całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny zabieg przeszczepu włosów w jednej z przodujących klinik transplantacji włosów w Turcji. Cały proces transplantacji trwa zaledwie kilka godzin. Estepalace jest na rynku już 15 lat i może poszczycić się niebotycznym doświadczeniem i profesjonalizmem.

Przebieg zabiegu

Zobacz, jak wygląda każdy Twój dzień pobytu w Turcji

Co to jest przeszczep włosów i na czym polega?

Transplantacja włosów nie jest chemiczną procedurą, ani ingerencją w naturalne procesy organizmu. Polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych z tyłu głowy oraz/lub boków, do miejsca zmienionego łysieniem, czyli zazwyczaj na skalp.

Łysienie może mieć różne przyczyny, choć najczęściej odpowiada za nie zbyt duże stężenie hormonu DHT. Zabieg transplantacji włosów jest jednak trwały i niezależny od poziomu DHT, ponieważ włosy przeszczepione są odporne na jego działanie.

Przeszczep włosów – jaką metodę wybrać?

Metody wykonania zabiegów się różnią. Obecnie najczęściej wykonywaną jest metoda FUE. W zależności typu łysienia oraz płci istnieje możliwość wyboru drugiej metody – DHI. Oba rodzaje różnią się sposobem pobrania oraz czasem rekonwalescencji. Decydując się na przeszczep włosów, warto mieć na uwadze różnice i korzyści wypływające z poszczególnych metod.

Rodzaje transplantacji włosów

FUE

(Follicular Unit Extraction)

Technika Ekstrakcji Jednostek Folikularnych. Podczas procesu transplantacji posługujemy się określeniem grafty. Graft to cały zespół mieszkowy czyli mieszek razem z cebulkami oraz gruczołem łojowym. Graft może zawierać od 1 do 4 cebulek włosowych. Włosy są krótkoprzystrzyżone bezpośrednio przed zabiegiem. Za pomocą specjalnego szafirowego ostrza następuje otwarcie kanałów i zrobienie miejsca dla mieszków włosowych. Pobrane grafty wprowadza się w skórę głowy w okolicy która ma zostać pokryta włosami. Służą do tego igły punkcyjne. Dzięki wielkiemu doświadczeniu naszego zespołu włosy są wszczepiane pod odpowiednim kątem co sprawia że wyglądają bardzo naturalnie. W trakcie jednego zabiegu pobieramy do 5000 przeszczepów. Dzięki znieczuleniu miejscowemu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

O FUE na naszym blogu

DHI

(Direct Hair Implantation)

Bezpośrednia implantacja włosów. Jak sama nazwa wskazuje podczas tej metody po ekstrakcji następuje bezpośrednie umieszczenie mieszka w skórze głowy. Od poprzedniej metody różni się tym że nacięcie i otwarcie kanału następuje jednocześnie z umieszczeniem włosa w skórze głowy za pomocą specjalnego implantera. Wybierając tą metodę nie ma konieczności golenia całej głowy przed zabiegiem oraz czas rekonwalescencji jest znacząco krótszy.

PRP

(Platelet-Rich Plasma)

Osocze bogato płytkowe czyli preparat krwiopochodny ze zwiększoną liczbą płytek krwi. Kuracje osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się w celu szybszego gojenia się tkanek. Metoda ma zastosowanie już podczas trwania transplantacji unitów. Wykorzystanie tej metody sprawia że mieszki włosowe stają się oporne na negatywne działanie środowiska zewnętrznego oraz mogą one być bardziej odżywione za pomocą tlenu oraz hormonu wzrostu. Peptydy pobudzają inne komórki do podziałów i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek w skórze.

O PRP na naszym blogu

Opinie Klientów

Najlepszą rekomendacją są wypowiedzi naszych Klientów, którzy zdecydowali się na zabieg ze SkyMed.

FUE – wszystko o przeszczepie włosów metodą FUE

Już w latach dziewięćdziesiątych kliniki oferowały zabiegi wykonywane w ten sposób. Zabieg polega na przeniesieniu poszczególnych mieszków włosowych w miejsca wyłysiałe. Przeszczep włosów FUE nie tworzy blizn, nacięć czy nieestetycznie wyglądających pamiątek pozabiegowych. Podczas zabiegu za jednym razem można przeszczepić nawet kilka tysięcy graftów. Bardzo dużym plusem metody fue, jest krótki czas rekonwalescencji, trwałość terapii oraz naturalnie wyglądające owłosienie, wysokie bezpieczeństwo i niewielkie ryzyko infekcji.

Warto jednak pamiętać, że wszystkie procedury medyczne powinny być wykonywane w klinikach, które mają doświadczenie w takich zabiegach. Bardzo dużą popularnością, wśród krajów wykonujących zabieg na wysokim poziomie, cieszy się Turcja. Na wykonanie zabiegu w Turcji decyduje się wiele sław kina czy świata muzyki, ale także wiele innych osób, którym zależy na procesie przeszczepu włosów na najwyższym poziomie.

Metoda DHI – druga metoda przeszczepu

Choć oczywiście istnieje więcej technik, to metoda DHI jest stosunkowo podobna do poprzednio opisanej – FUE. Główną różnicą jest brak konieczności golenia obszaru pobierania mieszków włosowych. Z tego względu najczęściej decydują się na tę metodę kobiety. Czas rekonwalescencji jest podobny lub szybszy niż w przypadku odpoczynku po przeszczepie FUE.

Ostateczną decyzję o metodzie wykonania przeszczepu będzie podejmował lekarz przygotowujący do zabiegu. Kliniki przeszczepu włosów, posiadają wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą się pochwalić wspaniałymi efektami zabiegów.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Turcja – miejsce do przeszczepu włosów?

Turystyka medyczna to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie zdrowie i podróżne. Choć w przypadku ciężkich postaci chorób trudno mówić o relaksie, to w przypadku przeszczepiania włosów można śmiało to połączyć. Dlaczego warto wybrać klinikę przeszczepiania włosów w Turcji?

Przede wszystkim koszt całej procedury jest tańszy niż w Polsce, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów. Transplantacja włosów w Turcji może kosztować nawet pięć razy mniej niż w Polsce. Przy niskich kosztach samego zabiegu pacjent zazwyczaj otrzymuje w cenie zakwaterowanie, wyżywienie i produkty do pielęgnacji włosów. Oczywiście pakiety się różnią, a o szczegóły należy pytać z uwzględnieniem osobistej sytuacji. Jeśli zastanawiasz się gdzie zrobić przeszczep włosów, wybierz przeszczep włosów za granicą – w Turcji!

Przeszczep włosów w Turcji – dlaczego warto skorzystać z organizowanego wyjazdu?

Chcąc wykonać przeszczep włosów w Turcji, warto zdecydować się na organizowany lot i wyjazd. Przemawia za tym fakt posiadania tłumacza, niejednokrotnie ubezpieczenia oraz zapewnionej opieki podczas lotu oraz zabiegów. Ponadto wszystkie dojazdy oraz zakwaterowanie jest zapewnione, nie trzeba nic szukać na własną rękę, jednocześnie stresując się warunkami czy ewentualnymi problemami, które mogą się pojawić. Turcja jest krajem wiodącym w zabiegach przeszczepów włosów na świecie. Ów specjalistom zaufało już tysiące sław światowego kina, muzyki, ale także zwykłych europejczyków. Kliniki przyjmują pacjentów z całego świata i zapewniają zabieg na najwyższym poziomie i wysokich standardach bezpieczeństwa. Cena przeszczepu włosów jest nieporównywanie niższa do ofert krajów Zachodu czy Europy środkowej. Kierunek ten dominuje również wśród Polaków – sprawdź tutaj.

Przeszczep włosów w Turcji – koszty

Korzystając z naszej oferty masz jasne warunki i zasady. Koszt całkowity jest uzależniony od wybranego przez Ciebie pakietu, który znajdziesz w sekcji cennik. Nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z wizami. Jeśli chcesz wyruszyć z partnerem, również jest taka możliwość. Uspakajamy – całkowity koszt nie będzie wyższy, niż 2600 euro.

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację