Popularność wśród naszych pacjentów zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego wynika z jego wysokiej skuteczności.  Zastosowanie osocza bogatopłytkowego PRP w zabiegu przeszczepu włosów w przypadku łysienia androgennego i typu żeńskiego w sposób istotny skraca okres gojenia się ran oraz wpływam na zwiększoną ilość przyjmujących się mieszków włosowych.  Badania naukowe potwierdzają PRP zwiększenie żywotności mieszków włosowych po operacji transplantacji włosów (FUE z PRP), przyspieszenie rekonwalescencji po operacji przeszczepu włosów oraz witalizowanie i stymulowanie przeszczepionych mieszków włosowych po operacji transplantacji włosów.

skymed_prp_osocze_bogatoplytkowe

Wysokiej klasy urządzenia oraz doświadczeni specjaliści  w istotny sposób wpływają na skuteczność osocza bogatopłytkowego. Jako eksperci w dziedzinie przeszczepu włosów oferujemy wysokiej jakości kurację do włosów osoczem bogatopłytkowym (PRP) po niższych kosztach w porównaniu do krajów europejskich

Osocze bogatopłytkowe jest powszechną terapią o naukowo potwierdzonej skuteczności metodą powstrzymującą ich nadmierne wypadanie. Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego polega na aplikacji preparatu z własnej krwi pacjenta w chorobowo zmienione miejsca na skórze głowy. Pobraną krew poddaje się w próbówkach odwirowaniu w specjalnej medycznej wirówce laboratoryjnej. Proces ten ma na celu oddzielenie czerwonych krwinek od osocza oraz jego kilkukrotne zagęszczenie. Odwirowane osocze poddawane zostaje działaniu czynnika aktywującego, który uwalnia z płytek ich najcenniejszą zawartość. Skoncentrowane osocze zawiera proteiny i czynniki wzrostu, które aktywizują komórki. Kompleksowa kuracja osoczem bogatopłytkowym gwarantuje dogłębną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów. Dyskomfort podczas zabiegu pielęgnacji włosów PRP jest minimalny. Krew pobierana jest w niewielkiej ilości, w ten sam sposób jak do tradycyjnych badań. W procesie wstrzykiwania zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować dyskomfort.

Terapia PRP wykonana po przeszczepie włosów

W naszej klinice Estepalace, tego samego dnia po zabiegu przeszczepu włosów, nasi lekarze stosują terapie PRP w celu zwiększania przyrostu włosów po zabiegu (PRP z czynnikiem wzrostu zwiększa tempo wzrostu włosa po zabiegu, gdyż produkuje on nowe mikronaczynia w przeszczepionym obszarze i pozwala mieszkom włosowym pozyskać więcej tlenu i składników odżywczych w krótszym czasie). Zabieg PRP wykonany bezpośrednio po przeszczepie włosów pozwala również na szybszą regenerację tkanek, oraz sprawiają, że mieszki włosowe pozostają na długo aktywne podczas fazy wzrostu i wspomagają adaptację w przeszczepionym obszarze po zabiegu.