Przeszczep włosów Kraków

przeszczep wlosow krakow

Przeszczep włosów Kraków – poznaj najważniejsze informacje!

Ty lub ktoś z Twoich znajomych zmaga się z problemem łysienia? Umów się na konsultację i poznaj zabieg przeszczepu włosów. Przeszczep włosów w Krakowie? Umów wizytę już teraz!

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest procedurą medyczną, która polega na pobraniu graftów z miejsc biorczych, czyli boków i tyłu głowy i przeniesieniu ich na skalp oraz czubek głowy, które są objęte łysieniem. U mężczyzn przyczyną wypadania włosów, jest uwarunkowane genetycznie stężenie testosteronu. Zbyt wysoka ilość w organizmie powoduje zmniejszenie ilości i jakości owłosienia. Transplantacja jest bezbolesna, ponieważ jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Ile włosów przeszczepia się podczas zabiegu i ile czasu trwa transplantacja?

W zależności od indywidualnych potrzeb, podczas jeden sesji wykonuje się przeniesienie od trzech do pięciu mysięciu graftów. Ilość przeczepianych włosów uzależniona jest głównie od stopnia zaawansowania łysienia. Jeśli pacjentowi zależy na uzupełnieniu wyłącznie zakoli, to wystarczy przenieść około pięciuset mieszków włosowych. Czas trwania zabiegu, podobnie jak ilośc przeszczepianych graftów, jest uwarunkowany zaawansowaniem łysienia. Im większa powierzchnia owłosionej skóry głowy, tym zabieg będzie trwał krócej. Jeśli powierzchnia jest duża wówczas należy się przygotować, że transplantacja potrwa około pięciu godzin. Oczywiście przewidziane są także przerwy na jedzenie czy napoje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji i poznać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, przyjdź do naszej kliniki leczenia łysienia w Krakowie!

Jak przebiega zabieg?

Przed wykonaniem transplantacji włosów pacjent musi odbyć konsultację. W zależności od metody, której wybór jest uwarunkowany różnymi czynnikami niektóre elementy zabiegu mogą się różnić. Naczęściej wybieraną jest metoda przeszczepu włosów fue. Po odbyciu konsultacji ze specjalistą w Krakowie pacjent zostaje kwalifikowany do transplantacji.

Na samym początku zostaje podane znieczulenie miejscowe. Dzięki temu cała procedura jest bezbolesna. Następnie lekarz przy użyciu specjalnego aparatu i narzędzi zaczyna pobierać grafty, umieszczając je w miejscach objętych łysieniem. Jeśli zabieg jest zaplanowany na kilka godzin, to w trakcie jego trwania przewidziana jest przerwa, podczas której pacjentów może się przespacerować, zjeść i napić.

Przeszczep włosów Kraków – kiedy można wrócić do pracy po zabiegu?

Rekonwalescencja nie trwa długo. Przez pierwsze dwa-trzy dni po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk. W miejscach wszczepiania włosów mogą występować strupki. Do pracy biurowej można wrócić już dzień po transplantacji. Procedura nie ogranicza w żaden sposób możliwości aktywności. Warto jednak pamiętać, że skóra głowy przez kilkanaście dni może być bolesna, przez co może powodować dyskomfort. Jeśli jednak pacjent chce wrócić do pracy jak najszybciej, a ta nie będzie związana z możliwością naruszenia strupków lub bolesnością, może to zrobić już kolejnego dnia po wykonania przeszczepu włosów. Warto także pamiętać, że czas gojenia jest bezpośrednio uwarunkowany czynnikami indywidualnymi. Każda osoba może więc potrzebować mniej lub więcej czasu.

Jakich efektów można się spodziewać po przeszczepie włosów w Krakowie?

Przeszczepy włosów dają rewelacyjne efekty! Przeszczep włosów metoda fue, to wysokie bezpieczeństwo oraz duża pewność powodzenia zabiegu. Bardzo rzadko się zdarza, żeby zabieg się nie powiódł, a włosy zostały odrzucone przez organizm.

Łysienie spowodowane nadmiarem testosteronu może zostać całkowicie wyleczone, ponieważ użyte podczas transplantacji włosy są odporne na działanie tego hormonu! To wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy się wahają.

Pierwsze efekty terapii będą widoczne nawet po dziewięciu miesiącach. Warto pamiętać o przestrzeganiu zasad pielęgnacji oraz wykonywaniu zaleceń specjalistów.

Szukasz możliwości przeszczepienia włosów w Krakowie? Umów się na konsultację ze specjalistą! Całkowity koszt. znajdziesz w osobnej zakładce: „cennik”.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!