Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Rozważasz przeszczep włosów i zastanawiasz się, na czym dokładnie polega zabieg? Czy jest bezpieczny? Skąd się bierze włosy do przeszczepu i jak dużo graftów trzeba pobrać, by transplantacja przyniosła trwały efekt? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie ma powodów do obaw. Przeszczep włosów nie jest ani ryzykowny, ani bolesny. To najskuteczniejsze rozwiązanie problemu łysienia androgenowego, które przynosi bardzo dobre rezultaty. Sam zabieg trwa zaledwie kilka godzin i nie wymaga ingerencji w naturalne procesy organizmu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury artykułu – wyjaśniamy w nim, co to jest przeszczep włosów i skąd pochodzą włosy, które przeszczepia się podczas zabiegu.

Na czym polega przeszczep włosów?

Coraz więcej osób zmagających się z łysieniem androgenowym decyduje się na zabieg transplantacji włosów. To dobry wybór – przeszczep jest skutecznym sposobem, by wyeliminować problem i odzyskać pewność siebie, która często spada w wyniku nadmiernej utraty włosów. Co więcej, jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie.

Jak wygląda zabieg i skąd biorą się włosy na przeszczep? Transplantacja polega na precyzyjnym pobraniu graftów z obszarów, które nie zostały dotknięte łysieniem. Następnie mieszki włosowe są umieszczane w miejscu pozbawionym włosów. Cały proces trwa kilka godzin. Dzięki znieczuleniu miejscowemu zabieg jest praktycznie bezbolesny, a rekonwalescencja nie jest długa. Na ostateczne efekty trzeba poczekać maksymalnie 12 miesięcy, ale warto być cierpliwym – rezultaty są znakomite.

Warto podkreślić, że przeszczep włosów można wykonać różnymi metodami, które różnią się przede wszystkim sposobem pobrania graftów oraz czasem rekonwalescencji. Warto skonsultować dobór najlepszej techniki ze specjalistą.

Skąd się bierze włosy do przeszczepu?

Ciekawi Cię, skąd pobiera się włosy do przeszczepu? To częste pytanie ze strony osób zainteresowanych zabiegiem. Pobranie graftów budzi wiele wątpliwości, jednak zapewniamy, że nie ma powodów do obaw. Odpowiedź na pytanie, skąd przeszczepia się włosy, warto zacząć od tego, że grafty pochodzą od pacjenta, a nie obcej osoby. Specjalista wykonujący zabieg pobiera mieszki włosowe z obszarów ciała nazywanych miejscami dawczymi – z tyłu i/lub boków głowy. Wynika to z faktu, że włosy w tym obszarze nie są narażone na proces miniaturyzacji wynikający z nadwrażliwości na DHT. Jest to pochodna testosteronu ściśle związana z łysieniem androgenowym, które dotyka włosów w okolicach skroni (zakola) i na szczycie głowy.

Po pobraniu mieszków przeszczepia się je w miejsce dotknięte nadmierną utratą włosów, tzw. miejsce biorcze. W przypadku zabiegów wykonywanych w Turcji od pacjentów pobiera się maksymalną ilość graftów,  zazwyczaj około 4000-5000. Dzięki temu efekty zabiegu są w pełni satysfakcjonujące. W Polsce podczas przeszczepu pobiera się nieco mniej graftów, maksymalnie około 3000.

Przeszczep włosów ze Skymed

Wiesz już, na czym polega przeszczep włosów i skąd pobiera się grafty. Jeśli masz dodatkowe pytania o zabieg, serdecznie zapraszamy na darmową konsultację – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Skymed organizuje wyjazdy do renomowanej kliniki w Turcji, która specjalizuje się w transplantacji włosów. Na naszej stronie znajdziesz atrakcyjne pakiety obejmujące m.in. pobyt w hotelu, transfery VIP oraz opiekę polskiego opiekuna.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą – przeszczep włosów w Turcji ze Skymed to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i zadowolenia z efektów zabiegu.

Ostatnie wpisy

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku, zwane również łysieniem w młodym wieku, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. To problem, który może dotknąć nawet młodszych niż…
Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów – jaki jest między nimi związek? Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Choć…
Depresja a wypadanie włosów

Depresja a wypadanie włosów

Hasło depresja a wypadanie włosów ostatnio zdobywa na popularności wśród internautów. Mimo iż może wydawać się to nieintuicyjne, naukowcy coraz częściej zauważają związek między tymi…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację