Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Przeszczep brwi to innowacyjna i coraz bardziej popularna metoda korekcji defektów estetycznych w okolicach brwi. Nadmierne wypadanie brwi staje się problemem wielu osób – prowadzi do prowadzi do osłabienia ich kształtu, kłopotów z codziennym makijażem oraz nienaturalnego wyglądu. Przeszczep włosów na brwi to skuteczny sposób na przywrócenie piękna i naturalnego wyglądu brwi, co przekłada się na poprawę samopoczucia i pewności siebie. W ofercie Skymed oprócz przeszczepu włosów w Turcji znajdziesz usługi z zakresu transplantacji brwi, zapewniające doskonałe efekty. Zaufaj naszym specjalistom i odzyskaj piękno swojego spojrzenia!

Przeszczep włosów na brwi – dlaczego to takie ważne?

Brwi są jednym z najbardziej widocznych elementów naszego ciała, dlatego odgrywają ważną rolę w tym, jak jesteśmy postrzegani. Są nie tylko częścią wyglądu twarzy, ale także pozwalają na okazywanie emocji wobec innych ludzi. Umiejscowienie, kształt i wysokość brwi pozwalają wyraźnie zobrazować nastrój bez konieczności wypowiadania słów. Brwi pełnią również funkcję ochronną przed słońcem, potem i deszczem.
Przerzedzenie czy ewentualna utrata brwi może doprowadzić do powstania dość dziwnej konfiguracji twarzy, która może powodować nawet dyskomfort dla samego oka. Niepokojąca jest całkowita utrata zdolności do wzrostu brwi (następuje jego zahamowanie).

Cienkie lub jasne brwi można zmienić poprzez użycie odpowiednich kresek czy innych urządzeń. Dzięki wielu możliwościom  możemy modelować kształt brwi w różnoraki sposób. Mankamentem tych zabiegów jest ciągłe poprawianie konturu, ponieważ kształt, który osiągamy, jest krótkotrwały. Bardziej trwałym rozwiązaniem jest tatuowanie brwi, by wyglądały na pełniejsze. Eliminuje to potrzebę ich poprawiania, ale rezultat nie jest idealny i może to wyglądać nienaturalnie. Przeszczep brwi jest zabiegiem, który może pomóc w poprawie wyglądu brwi oraz w przywróceniu ich po utracie z różnych powodów. Brwi wyglądają przy tym naturalnie, a zabieg daje trwałe efekty.

Przeszczep i rekonstrukcja brwi – kiedy się wykonuje? 

Przeszczep brwi jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na przeniesieniu pojedynczych włosów lub grupy włosów z jednej części ciała (zwykle z tyłu głowy) na miejsca, gdzie jest zbyt mało włosów na brwiach lub też ich brakuje. Kiedy wykonuje się zabieg transplantacji brwi? Do najczęstszych powodów należą między innymi: 

  • brak włosów na brwiach lub ich niska gęstość – przeszczep brwi może tutaj pomóc w uzyskaniu pełniejszych, naturalnie wyglądających brwi;
  • przebyte choroby – mogą uszkodzić skórę lub cebulki włosów na brwiach, co prowadzi do ich utraty;
  • względy estetyczne – u niektórych osób posiadanie zbyt rzadkich brwi wpływa na ich poczucie własnej wartości i samoocenę. Przeszczep brwi może pomóc w uzyskaniu bardziej symetrycznych i proporcjonalnych brwi, co może poprawić wygląd i samopoczucie.

Jak wygląda zabieg przeszczepu brwi metodą FUE?

Podobnie jak wszystkie inne przeszczepy włosów, brwi są przeszczepiane techniką FUE. Procedura wygląda podobnie jak przy normalnym przeszczepie, ale zabieg jest oczywiście wykonany na nieporównywalnie mniejszą skalę. Nasz chirurg przeprowadza ekstrakcję najcieńszych włosów z tylnej części głowy. Potem włosy te są wykorzystane do osadzenia na łukach brwiowych. Dzięki zdecydowanie innej skali zabiegu bardzo mała część strefy dawczej zostaje znieczulona i wygolona. Włosy pobierane są za pomocą specjalnego urządzenia napędzanego silnikiem z końcówką o najmniejszej możliwej do zastosowania średnicy. Następnie następuje również znieczulenie obszaru biorczego, po czym chirurg otwiera kanały za pomocą specjalnie dedykowanego do tej czynności ostrza. Ostatnim etapem jest umieszczenie mieszków włosowych we wcześniej nawierconych mikrootworach.

W naszej klinice gwarantujemy pacjentom sesję prp (osocze bogatopłytkowe) po zabiegu przeszczepu brwi. Wpływa to znacząco na proces regeneracji włosów. W trakcie zabiegu można wszczepić około 50-400 graftów na jedną brew. Nasz chirurg zaplanuje dla ciebie najlepsze rozwiązanie przed operacją. Zawsze liczymy się z twoim zdaniem i również sam możesz ocenić kontur i proporcje nowego kształtu twoich brwi. Zapewnimy ci maksymalną gęstość i naturalny efekt. Zabieg nie pozostawia linijnych blizn po operacji i jest całkowicie bezbolesny.

Przeszczep brwi nie jest rozwiązaniem dla pacjentów, którzy stracili włosy z brwi na skutek urazów mechanicznych i dla tych, którzy stracili je na skutek tzw. wyskubywania. 

Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu brwi?

Przygotowanie się do zabiegu przeszczepu brwi to ważny etap, który pozwoli na osiągnięcie najlepszych efektów oraz minimalizację ryzyka powikłań. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, ważne jest jednak, by zwrócić uwagę na kilka elementów przygotowujących do zabiegu:

  • konsultacja ze specjalistą, który omówi z tobą szczegóły dotyczące zabiegu;
  • przygotowanie skóry – w tym unikanie produktów, które mogą drażnić skórę, takich jak toniki, peelingi czy kremy przeciwzmarszczkowe. W przypadku problemów skórnych, takich jak trądzik, należy skonsultować się z dermatologiem i przeprowadzić odpowiednie leczenie;
  • przygotowanie organizmu – poprzez unikanie używek oraz zdrowy tryb życia i odżywianie. 

Przeszczep metodą FUE – zalecenia pozabiegowe

Jeśli decydujesz się na przeszczep brwi, ważne, by po zabiegu przestrzegać kilku zaleceń:

  • unikaj czynności, które doprowadzają do nadmiernego pocenia się przez okres 6 tygodni;
  • nie korzystaj w tym czasie z łaźni parowych, basenów itp.;
  • unikaj picia alkoholu przez okres 1 tygodnia po operacji;
  • zachowaj szczególną ostrożność i nie dotykaj miejsc które były poddane przeszczepowi przez okres około 4 tygodni.

Efekty zabiegu transplantacji brwi zauważysz kilka miesięcy po operacji. Brwi staną się gęste, krzaczaste i atrakcyjne. Należy jednak pamiętać że grafty, które były przeszczepione, będą rosły szybciej. W związku z tym będzie konieczne częstsze przycinanie brwi. Po pewnym czasie tempo wzrostu powinno się jednak wyrównać.
Należy dodać, że zabieg przeszczepu brwi nie jest zalecany u osób, które dysponują słabą strefą dawczą lub mają problem z wypadaniem włosów związany z przyjmowaniem leków, stresem albo leczeniem.
Choć przeszczep brwi jest zabiegiem kosmetycznym i nie jest to procedura medyczna ratująca życie, może mieć pozytywny wpływ na jakość życia osoby poddającej się zabiegowi poprzez poprawę jej wyglądu i samopoczucia. W Skymed oferujemy także przeszczep włosów oraz przeszczep brody – zabiegi również odbywające się w Turcji. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie twoje pytania!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację