Przeszczep brwi w Turcji

Jako jedne z bardziej widocznych elementów naszego ciała, brwi odgrywają jedną z ważniejszych ról w tym jak jesteśmy postrzegani.  Są nie tylko częścią wyglądu naszych twarzy ale także możliwością okazywania emocji wobec innych ludzi wokół nas. Umiejscowienie, kształt i wysokość brwi pozwalają nam wyraźnie zobrazować  nasze emocje bez konieczności wypowiadania słów.

Przerzedzenie czy ewentualna utrata brwi może doprowadzić do powstania dość dziwnej konfiguracji twarzy, która może powodować nawet dyskomfort dla samego oka.  Brwi pełnią również funkcję ochronną przed słońcem, potem i deszczem. Niepokojąca jest całkowita utrata zdolności do wzrostu brwi (następuje jego zahamowanie).

Cienkie lub jasne brwi można zmienić poprzez użycie odpowiednich kresek czy innych urządzeń. Dzięki wielu możliwościom  możemy modelować kształt brwi w różnoraki sposób. Mankamentem jest ciągłe poprawianie konturu ponieważ kształt który osiągamy jest krótkotrwały. Bardziej trwałym rozwiązaniem jest tatuowanie brwi aby wyglądały na pełniejsze. Eliminuje to potrzebę ich poprawiania ale rezultat nie jest idealny i może to wyglądać nienaturalnie.

Podobnie jak wszystkie inne przeszczepy włosów brwi są przeszczepiane techniką FUE. Procedura wygląda podobnie jak przy normalnym przeszczepie ale zabieg jest oczywiście wykonany na nieporównywalnie mniejszą skalę. Nasz chirurg przeprowadza ekstrakcję najcieńszych włosów z tylnej części głowy. Potem włosy te są wykorzystane do osadzenia na łukach brwiowych.  Dzięki zdecydowanie innej skali zabiegu bardzo mała część strefy dawczej zostaje znieczulona i wygolona. Włosy pobierane są za pomocą specjalnego urządzenia napędzanego silnikiem z końcówką o najmniejszej możliwej do zastosowania średnicy. Następnie następuje również znieczulenie obszaru biorczego po czym chirurg otwiera kanały za pomocą specjanie dedykowanego do tej czynności ostrza. Ostatnim etapem jest umieszczenie mieszków włosowych we wcześniej nawierconych mikrootworach.

W naszej klinice gwarantujemy pacjentom sesję prp (osocze bogatopłytkowe) po zabiegu przeszczepu brwi. Wpływa to znacząco na proces regeneracji włosów. W trakcie zabiegu można wszczepić około 50-400 graftów na jedną brew. Nasz chirurg zaplanuje dla Ciebie najlepsze rozwiązanie przed operacją.  Zawsze liczymy się z twoim zdaniem i również sam możesz ocenić kontur i proporcje nowego kształtu twoich brwi. Zapewnimy Ci maksymalną gęstość i naturalny efekt.

Przeszczep brwi nie jest rozwiązaniem dla pacjentów którzy stracili włosy z brwi na skutek urazów mechanicznych i dla tych którzy stracili je na skutek tzw. wyskubywania. Zabieg nie pozostawia linijnych blizn po operacji i jest całkowicie bezbolesny.

Zaecenia pozabiegowe

Do najważniejszych zaleceń pozabiegowych należą:

– unikanie czynności które doprowadzają do nadmiernego pocenia się przez okres 6 tygodni.

– Nie należy korzystać z łaźni parowych, basenów itp.

– Należy unikać picia alkoholu przez okres 1 tydzień po operacji.

– Zachowaj szczególną ostrożność i nie dotykaj miejsc które były poddane przeszczepowi przez okres około 4 tygodni.

Kilka miesięcy po operacji zauważysz efekty zabiegu transplantacji brwi. Staną się one krzaczaste i atrakcyjne. Należy jednak pamiętać że grafty które były przeszczepione będą rosły szybciej w związku z tym będzie konieczne częstsze przycinanie brwi. Po pewnym czasie tempo wzrostu powinno się wyrównać.

Zabieg przeszczepu brwi nie jest zalecany u osób które dysponują słabą strefą dawczą lub mają problem z wypadaniem włosów który jest związany z przyjmowaniem leków, stresem albo leczeniem.