Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Przeszczep włosów – skutki uboczne, zalecenia przed zabiegiem i zalecenia pozabiegowe. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co może Cię interesować, jeśli rozważasz jego wykonanie. W historii medycyny odkryto już wiele sposobów, które pomagają w walce z łysieniem. Przeszczep włosów z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i to na tą metodę decyduje się coraz to większa grupa ludzi. Wynika to z faktu, że świadomość ludzi na temat transplantacji włosów jest coraz większa. Parę lat temu, mogliśmy słyszeć wynikające z niewiedzy społeczeństwa  opinie, że przeszczep włosów to niebezpieczny zabieg. Nic bardziej mylnego! Fakty pokazują nam, że dzięki coraz większej popularności przeszczepu włosów – a co za tym idzie, rosnącego  doświadczenia medyków, zabieg ten jest w pełni bezpieczny i praktycznie nieinwazyjny.

Zalecenia przed zabiegiem

Jedną z pierwszych ważnych rzeczy, jest konsultacja przedzabiegowa. Pacjent powinien wypełnić odpowiedni formularz, w którym zawarte są informacje na temat aktualnego stanu zdrowia czy przyjmowanych leków.

Kolejnym zaleceniem jest odstawienie przynajmniej 10 dni przed zabiegiem leków hamujących krzepnięcia krwi (np. Aspiryna, Polopiryna) lub wymiana ich na preparaty heparyny drobnocząsteczkowej (np. Clexane). W przypadku osób chorych na cukrzycę należy się skonsultować z diabetologiem przed wykonaniem zabiegu transplantacji. Pacjenci stosujący takie preparaty jak Loxon czy Minoxidil, są zobowiązani zaprzestać ich używania przynajmniej 10 dni przed zabiegiem. Wszystkie zalecenia są szczegółowo opisanie przed zabiegiem. Ponadto istotny jest również wywiad przeprowadzony na temat historii rodziny i łysienia, który pomoże ocenić, czy pacjent może być zagrożony wystąpieniem zjawisk niepożądanych.

Etap zabiegu oraz zalecenia pozabiegowe

Jeśli chodzi o sam etap zabiegu, jest on bezinwazyjny i wykonywany na znieczuleniu miejscowym. Polega on na przeniesieniu bezpośrednio pojedynczych zespołów mieszkowych ze strefy dawczej do strefy biorczej. Jest to możliwe, za pomocą specjalnego narzędzia o wielkości o średnicy do 5 milimetrów. Dodatkowo należy przyjmować kilka dni po zabiegu odpowiedni antybiotyk oraz lek przeciwzapalny, oraz stosować się do zaleceń pozabiegowych takich jak:

Przeszczep włosów czy jest skuteczny?

Czy przeszczep włosów jest skuteczny? O jego skuteczności świadczą wyniki zabiegu. Większość pacjentów doświadcza znaczącego wzrostu nowych włosów po przeszczepie, czego można się dowiedzieć zarówno od samych pacjentów, jak i sprawdzić w galerii kliniki. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że skuteczność przeszczepu włosów może zależeć od kilku czynników, takich jak stan zdrowia pacjenta, struktura włosów i technika przeszczepu.

Przeszczep włosów – skutki uboczne i powikłania

Powikłania po przeszczepie włosów owszem, zdarzają się, ale bardzo rzadko. Wiele osób, zastanawiających się nad zabiegiem, jakim jest przeszczep włosów, obawia się ewentualnych skutków ubocznych czy powikłań po zabiegu. Prawda jest jednak taka, że jak każda inna procedura medyczna, także i przeszczep włosów niesie za sobą pewne ryzyko. Wśród najczęstszych skutków ubocznych można wymienić niewielkie obrzęki czy krwawienia na obszarze dawcy lub biorcy. To jednak naturalne dla tego rodzaju zabiegu, a dyskomfort zanika zwykle po kilku dniach.

Czy przeszczep włosów jest bezpieczny?

Przeszczep włosów jest generalnie bezpiecznym zabiegiem, pod warunkiem że będzie przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę z zastosowaniem odpowiednich procedur i technik. Zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, a po prostu polega na przeniesieniu włosów z jednego miejsca na drugie. Zatem – czy przeszczep włosów jest bezpieczny? Jak każda procedura medyczna, ryzyko związane przeszczepem włosów istnieje, ale powikłania są rzadkie, a wiele z nich można łatwo opracować i leczyć.

Przeszczep włosów a bezpieczeństwo – jak zapewnić sobie komfort podczas zabiegu?

Wybór doświadczonego lekarza oraz placówki medycznej o wysokim standardzie usług to klucz do zapewnienia bezpieczeństwa podczas przeszczepu włosów. W SkyMed wykorzystujemy najnowocześniejsze metody przeszczepu, takie jak metoda FUE, czy metoda DHI, które minimalizują ryzyko związane z zabiegiem. Dodatkowo, przed przeszczepem przeprowadzamy dokładne badania, aby upewnić się, że pacjent jest zdrowy i kwalifikuje się do zabiegu.

Zaufaj doświadczeniu specjalistów i sprawdź ofertę:  Przeszczep włosów Turcja. W skład naszych usług zalicza się:

Ostatnie wpisy

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…
Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku, zwane również łysieniem w młodym wieku, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. To problem, który może dotknąć nawet młodszych niż…
Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów – jaki jest między nimi związek? Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Choć…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację