Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Włosy są symbolem męskiego piękna i wpływają na samoocenę.  Wyobraź sobie czas że nagle zaczyna się problem z wypadaniem włosów, stają się one na tyle słabe że znajdujesz ich duże ilości pod prysznicem czy na poduszce kiedy wstajesz rano do szkoły lub pracy.  Jest to przykre bo może zwiastować początek łysienia androgenowego inaczej łysienia typu męskiego. Jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest poddanie się zabiegowi przeszczepu włosów. Jest kilka rzeczy o których powinieneś wiedzieć zanim poddasz się takiemu zabiegowi.

Czy jestem dobrym kandydatem do zabiegu przeszczepu włosów ?

Być może jesteś dobrym kandydatem a być może nie. Generalnie zasada jest taka że jeżeli cieszysz się dobrym zdrowiem i nie będzie przeciwskazań zdrowotnych oraz masz wystarczającą ilość włosów z tyłu głowy do pobrania możesz lecieć ze Skymed do Turcji na zabieg transplantacji włosów.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe wśród chętnych chcących poddać się transplantacji włosów ?

Nie istnieją ograniczenia wiekowe. Zabieg może być wykonany w dowolnym momencie życia ale lepiej jest aby był wykonany pomiędzy 25 a 40 rokiem życia. Minimalny wiek wynika z jasnego określenia linii włosów i oceny w których miejscach na głowie włosy wypadną.

Czy przeszczepione włosy nigdy nie wypadną ?

Przeszczepione mieszki  włosowe będą na twojej głowie do końca życia. Wypadną po 2 lub 3 tygodniach po to żeby po około 6 miesiącach wyrosnąć na stałe. Bez znaczenia czy wybierzesz metodę FUE czy DHI włosy są pobierane z tyłu głowy gdzie są mocne i odporne na uszkodzenia przez dihydrotestosteron.

Czy zabieg transplantacji włosów jest bolesny ?

Zabiegi przeszczepu włosów są minimalnie bolesne i możesz poczuć minimalny dyskomfort.  Stopień dyskomfortu jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji organizmu. Dużo zależy również od wiedzy osoby przeprowadzającej transplantację. Ważne jest żeby wybrać dobrą klinikę a jedną z najlepszych jest właśnie ta której wyłączne przedstawicielstwo w Polsce ma Skymed.  Pacjenci po zabiegu otrzymują też wszelkiego rodzaju certyfikaty oraz gwarancję jakości wykonanej usługi.

Czy po przeszczepie mogą pojawić się jakieś skutki uboczne ?

Efekty uboczne transplantacji włosów długoterminowo są żadne. Jest to jedyny sposób pewny i niezależny który nie niesie za sobą żadnych powikłań jak przy stosowaniu leków finasteryd (propecia)czy minoxidil (reganie).

Kiedy mogę się spodziewać końcowych efektów zabiegu ?

Przeszczepione mieszki włosowe wypadają 2 do 3 tygodni po zabiegu i zaczną odrastać 3 lub 4 tygodnie poźniej. 2-3 miesiące po transplantacji zaczną pojawiać się nowe mieszki włosowe a finalny efekt będzie widoczny po roku. W związku z tym nie należy się przejmować utratą włosów bezpośrednio po zabiegu

Czy potrzebuje drugiego przeszczepu włosów ? Jeżeli tak, kiedy ?

Oczywiście to pytanie jest uzależnione od rozległości miejsc na głowie które zostały dotknięte łysieniem.  Po pierwszym przeszczepie włosów zaleca się stosowanie odpowiednich leków wraz z profilaktyką.  W niektórych przypadkach jeżeli na skutek łysienia androgenowego nastąpi wypadanie włosów z bardzo rozległej części głowy będziesz chciał się poddać zabiegowi ponownie. Jeżeli masz dobry obszar dawczy będziesz mógł poddać się ponownie zabiegowi już po 6 miesiącach.

Czy po transplantacji włosów będę musiał brać  leki przez całe życie ?

Nie będziesz musiał brać żadnych leków. Jedynymi będą te stosowane klika dni po zabiegu.

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację