Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Wypadanie włosów to dolegliwość, która może mieć różne podłoże. Jeśli zastanawiasz się nad związkiem ferrytyna a wypadanie włosów, to prawdopodobnie dobry trop! Problem ze słabymi i wypadającymi włosami najczęściej pojawia się właśnie w momencie osłabienia organizmu. Na ich stan może mieć również wpływ styl życia oraz sposób odżywiania.

Ferrytyna – wypadanie włosów a badania krwi

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? Osoby, które zostały dotknięte takimi dolegliwościami, najczęściej decydują się na zakup suplementów diety czy specjalistycznych szamponów, z których korzystanie ma wzmocnić nasze włosy i przywrócić im blask. Takie rozwiązania mogą się jednak nie sprawdzać – przede wszystkim dlatego, że nie eliminują one faktycznych przyczyn tego stanu, a jedynie ewentualne objawy. Jeśli problem z wypadaniem włosów jest już zauważalny, to pierwszym krokiem do jego pozbycia się, jest wykonanie badań krwi.

Szczególne znaczenie ma ilość ferrytyny, która odpowiada za gospodarkę żelaza w organizmie. Jej najważniejszą funkcją jest wiązanie atomów żelaza; odpowiada również za magazynowanie go oraz zabezpieczanie poszczególnych komórek ciała przed szkodliwością tego minerału. Z uwagi na swoje specyficzne właściwości, ferrytyna odgrywa kluczową rolę we wzroście włosów. Odpowiada za podziały komórkowe w mieszku włosowym, a także grubość i kondycję łodygi. Jeśli borykasz się z problemem wypadania włosów, to podstawowe badania krwi mogą wykazać pewne nieprawidłowości. Warto sprawdzić przede wszystkim morfologię krwi, poziom witamin, żelaza, a hormony tarczycy –TSH. ft3, ft4 oraz Anty TPO i Anty Tg. Nie można zapomnieć również o badaniu poziomu ferrytyny.

Niska ferrytyna a wypadanie włosów – omówienie związku

Prawidłowy poziom ferrytyny powinien oscylować między 50 a 100 ng/ml. Jeśli jest jej mniej, to bardzo prawdopodobne, iż naszemu organizmowi brakuje żelaza. Warto pamiętać, że pierwiastek ten niezbędny jest między innymi do tworzenia czerwonych krwinek; jeśli go zabraknie, to organizm będzie pobierał ferrytynę z miejsc, które mają mniejsze znaczenie – na przykład z włosów. Wypadanie włosów z powodu niskiej ferrytyny jest zatem nie tylko możliwe, ale i całkiem realne. Poziom ferrytyny a wypadanie włosów mają ze sobą ścisły związek; warto więc jak najszybciej zrobić badania krwi, by potwierdzić tę tezę. Uzupełnienie niedoborów ferrytyny ma ogromne znaczenie – zwłaszcza, jeśli zależy nam na poprawie kondycji swoich włosów. Warto pamiętać, że im szybciej zrobimy badania krwi, tym lepiej – poznamy stan swojego organizmu i będziemy mogli zareagować tak, by problem typu “wypadanie włosów a ferrytyna” przestał już nas dotyczyć.

Niski poziom ferrytyny a wypadanie włosów – przyczyny

Skąd może wziąć się niski poziom ferrytyny? Wypadanie włosów, a tym samym braki we wspomnianym już składniku, najczęściej występują na skutek błędów dietetycznych. Niski poziom żelaza oraz ferrytyny pojawia się najczęściej u osób, które postanowiły wykluczyć mięso z codziennej diety. W takim przypadku należałoby zastąpić je różnymi produktami, które są bogate w żelazo, a także białko. Co jeszcze wpływa na brak żelaza? Wypadanie włosów, a także inne objawy niedoborów pojawiają się również na skutek przyjmowania zbyt dużej ilości kawy, czarnej herbaty czy błonnika – odpowiadają one za zmniejszenie wchłanialności tego pierwiastka. Jego braki mogą pojawiać się również w przypadku obecności w organizmie bakterii oraz pasożytów; niedobór żelaza może być też skutkiem ukrytego krwawienia z przewodu pokarmowego.

Jeśli mamy prawidłowy poziom ferrytyny, to pojedynczy włos może rosnąć nawet przez kilka lat. W przypadku braku tego składnika, włosy są bardziej osłabione i łamliwe, a więc również skłonne do wypadania. Uzupełnienie żelaza oraz braków w ferrytynie może jednak skutecznie zapobiegać takim niepożądanym sytuacjom.

Niski poziom ferrytyny a wypadanie włosów – co możemy z tym zrobić?

Wiemy już, że niski poziom ferrytyny wiąże się najczęściej z brakami w żelazie. Najlepszym sposobem na poprawienie kondycji swoich włosów, jest zmiana nawyków żywieniowych bądź też przyjmowanie suplementów diety czy leków właśnie z tym pierwiastkiem. Farmakoterapia powinna być jednak zawsze poprzedzona konsultacją z lekarzem.

Istnieją również inne sprawdzone sposoby, które mogą pomóc w utrzymaniu doskonałej fryzury, bez względu okoliczności. Jednym z niezawodnych, jest przeszczep włosów Turcja. Firma Skymed zajmuje się tego typu czynnościami już od wielu lat, a jako przedstawiciel jednej z najlepszych w całej Turcji kliniki, chętnie współuczestniczy w spełnieniu marzeń wielu osób. Jakie usługi proponujemy? Promowana przez nas klinika wykonuje takie zabiegi, jak:

Jeśli interesuje Cię przeszczep włosów kobiet w Turcji, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Warto przy okazji podkreślić, że nasze usługi są niezawodne – skorzystało już z nich wielu klientów z całej Polski. Zapraszamy!

Ostatnie wpisy

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku, zwane również łysieniem w młodym wieku, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. To problem, który może dotknąć nawet młodszych niż…
Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów – jaki jest między nimi związek? Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Choć…
Depresja a wypadanie włosów

Depresja a wypadanie włosów

Hasło depresja a wypadanie włosów ostatnio zdobywa na popularności wśród internautów. Mimo iż może wydawać się to nieintuicyjne, naukowcy coraz częściej zauważają związek między tymi…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację