Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Obecnie metoda DHI oraz FUE to najpopularniejsze oraz najskuteczniejsze metody przeszczepu włosów. Decyzja o wyborze metody FUE czy DHI zależy od indywidualnych czynników, takich jak przyczyna wypadania włosów pacjenta, obszaru dawczego oraz biorczego. Z uwagi na fakt, że przeszczep włosów jest zabiegiem indywidualnym, uważa się, że technika, która najlepiej spełnia oczekiwania pacjenta, daje najlepsze rezultaty.

fue-metoda-tranplantacja-wlosow

Nasi eksperci w Skymed Polska, w oparciu o bogate doświadczenie oraz ponad 14 000 przeprowadzonych zabiegów przeszczepu włosów udzielą Ci profesjonalnej rekomendacji dot. odpowiedniej dla Ciebie metody. Zachęcamy wszystkich pacjentów zainteresowanych przeszczepem włosów do przesłania nam zdjęć online swojej głowy, w celu uzyskania fachowej porady w zakresie transplantacji włosów. Zapraszamy również do kontaktu z naszym dedykowanym opiekunem pacjenta pod numerem +48 512 763 803 od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-20:00. Nasi eksperci w Skymed Polska odpowiedzą na wszystkie pytania, rozwieją wszelkie wątpliwości oraz przybliżą przebieg procesu leczenia.

Kwalifikacja do zabiegu jest bezpłatna i jest pierwszym etapem, który musisz wykonać żeby umówić się na zabieg w klinice Skymed Polska.

FUE, a DHI – porównanie

Technika FUE jest idealna do pokrywania dużych powierzchni, natomiast metoda DHI zapewnia lepszą gęstość włosów. Jeśli pacjent cierpi na zaawansowane wypadanie włosów, a łysiny są bardzo rozległe, w miejsce jednosesyjnego przeszczepu włosów metodą DHI powinien poddać się operacji techniką FUE. Umożliwia ona pobranie większej ilości przeszczepów w jednej sesji. Metoda FUE wymaga od pacjenta całkowitego ogolenia głowy przed zabiegiem, natomiast technika DHI – jedynie obszaru dawczego.

Zabieg przeszczepu włosów, metodą FUE, podobnie jak metodą  DHI jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

FUE to metoda przeszczepu włosów bez pozostawienia widocznej blizny oraz bez szwów. Technika FUE polega na pobraniu mieszków włosowych (graftów) specjalnie dedykowanym urządzeniem z wykorzystaniem specjalnej metalowej sztancy, tj. lekarz nacina skórę głowy specjalną głowicą i ręcznie dokonuje ekstrakcji mieszków włosowych (graftów). Następnie lekarz wykonujący zabieg analizuje strukturę każdego pobranego mieszka włosowego  pod kątem jego zdolności do transplantacji – dzięki temu etapowi nie dochodzi  do przeszczepiania włosów uszkodzonych.

Uzupełniająco należy wskazać, że włosy w miejscu dawczym, muszą zostać skrócone do długości ok. 1 mm. Po pobraniu włosów graftów pozostają niewielkie strupki, które goją się w ciągu kilkunastu dni.  Warto wyraźnienie zaznaczyć, że miejsce biorcze pozostaje bez jakiejkolwiek widocznej blizny. Podczas zastosowania metody FUE, dochodzi również do przeniesienia komórek macierzystych odpowiedzialnych za wzrost włosów, co sprawia, że przeszczep włosów z wykorzystaniem tej właśnie metody jest tak skuteczny.

Rekonwalescencja i efekty po metodzie FUE

Okres rekonwalescencja po zastosowaniu metody FUE, w porównaniu do metody DHI jest dłuższy, natomiast i tak czas ten nie jest długi, pełna  rekonwalescencja po zabiegu metodą FUE trwa tydzień i choć w tym czasie konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy i zachowanie ostrożności, to już następnego dnia po przeszczepie pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po kilku miesiącach od wykonania zabiegu, jakim jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów jest to jedyne obecnie na rynku rozwiązanie, które daje gwarancje trwałego odzyskania włosów, utraconych m.in. na skutek łysienia czy też wypadku. Tak eksperci Skymed Polska potwierdzają – efekt przeszczepu włosów ma charakter trwały (permanentny). Oznacza to, że przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną, tj. pozostaną do końca życia w przeszczepionym miejscu. Włosy przeszczepione z tylnej i bocznej części głowy są całkowicie odporne na działanie dihydrotestosteronu. Co więcej, efekt zabiegu jest w pełni naturalny, tak że nawet specjalista będzie miał trudność w ocenie, czy doszło do  jakiejkolwiek ingerencji. Pamiętaj, że na pełny (ostateczny) efekt zabiegu musisz jednak zaczekać 9-12 miesięcy.  Należy podkreślić, że poprawnie przeprowadzony zabieg przeszczepu włosów, tj. zgodnie ze sztuką lekarską nie wymaga powtórzenia – jeśli pacjent będzie chciał uzyskać gęste owłosienie, lekarz planuje zabieg tak, aby przeszczepić się większą ilość grafów.

Wszyscy pacjenci zainteresowani przeszczepem włosów mogą kontaktować się z naszym dedykowanym opiekunem pacjenta pod numerem +48 737 168 813 od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-20:00. Opiekun odpowie na wszystkie pytania oraz przybliży przebieg procesu leczenia.

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację