Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Termin graft jest powszechnie używany w celu określenia obszaru dawczego, aby wykonać zabieg przeszczepu włosów. Zastanawiasz się, co to jest graft? Zgodnie z literaturą przedmiotu, graft oznacza pojedynczy mieszek włosowy wraz z cebulką włosową, z której wyrastają włosy (tak, w liczbie mnogiej). Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii człowiek posiada około 100 000 mieszków włosowych na skórze głowy. Mieszki włosowe umieszczone są przeważnie w małych grupkach, zwanych zespołami mieszkowymi.

Z medycznego punktu widzenia, mieszek włosowy stanowi wgłębienie w warstwie naskórka. 1 graft – ile to włosów? Należy zwrócić uwagę, że 1 graft nie oznacza 1 włosa, ponieważ zależnie od obszaru głowy, w grafcie rośnie od 1 do 4 włosów. W zależności od obszaru skalpu, grafty różnią się od siebie ilością włosów tj. z tyłu głowy można spotkać najwięcej graftów 3 i 4 włosowych, natomiast na bokach głowy liczba włosów w jednym grafcie wynosi 1 lub 2.

skymed_co_to_jest_graft

 

Przeszczep włosów – dokładne pobieranie graftów

Wiesz już, co to jest graft, dlaczego jednak jest istotny w kontekście przeszczepu włosów? Taki zabieg polega na precyzyjnym pobraniu graftów z określonego miejsca na ciele tzw. obszaru dawczego i umieszczeniu ich w miejscu, w którym występuje łysienie tzw. obszar biorczy – grafty pobierane są najczęściej z tylnej części głowy oraz boków. W obszarze potylicy znajdują się bowiem grafty, które są odporne na działanie androgenów (testosteronu).

Dlatego w przypadku łysienia androgenowego, pobranie graftów z obszaru potylicy jest gwarancją sukcesu, ponieważ mamy 100% pewności, że włosy po przeszczepie nie wypadną, a tym samym, że efekt zabiegu będzie trwały. Włosy po zabiegu przeszczepu włosów rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu włosa od anagenu po telogen. Pierwsze włosy wyrastające po przeszczepie może dostrzec po około 2-3 miesiącach, zaś na pełen efekt trzeba poczekać ok. 12 miesięcy. Warto wspomnieć, że w miejscu, z którego został pobrany graft pozostaje niewielka rana, której gojenie następuje w ciągu kilku dni. Prawidłowo wykonany przeszczep włosów jest mało inwazyjny i już po kilku dniach można wrócić do codziennej aktywności.

Precyzyjnie pobrany oraz dobrze wszczepiony graft to podstawa sukcesu przeszczepu włosów. Pamiętajmy o tym, że najistotniejszą rolę w walce o sukces zabiegu odgrywa doświadczenie lekarzy i techników przeprowadzających zabieg. To właśnie doświadczony personel medyczny Skymed stanowi prawdziwy fundament i kluczowy czynnik sukcesu, jakim jest efekt przeszczepu.

Cena przeszczepu w Turcji nie zależy od liczby graftów

Ile graftów jest potrzebnych na przeszczep włosów? W przypadku przeszczepów włosów wykonywanych w Turcji pacjenci są kwalifikowani do wykonania przeszczepu maksymalnej ilości graftów, zazwyczaj około 4000-5000, podczas gdy w Polsce podczas jednego zabiegu pobiera się maksymalnie około 3000 mieszków włosowych. A może interesuje Cię przeszczep brody i chcesz wiedzieć, ile graftów jest potrzebnych w tym przypadku? Ich liczba to zwykle 2000-3000, jeśli zależy Wam na przywróceniu gęstości brody. Należy mieć na uwadze, że w Turcji w przeciwieństwie do Polski, koszt zabiegu przeszczepu włosów nie jest uzależniony od liczby graftów.

Skymed Polska oferuje pacjentom bezpłatną konsultację on-line, która pozwoli na określenie maksymalnej ilości możliwych do pobrania graftów. Już dziś uzyskaj bezpłatną konsultację od wysoko wykwalifikowanego personelu Skymed, aby dokładnie oszacować potrzebną w Twoim przypadku liczbę graftów w celu osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Zdecyduj się na przeszczep włosów Turcja, by móc znów cieszyć się bujną fryzurą. Z oferty korzystają nie tylko mężczyźni, oferujemy również przeszczep włosów kobiet w Turcji. Podczas zabiegów wykorzystywane są następujące metody:

Nasza klinika oferuje także przeszczep brwi oraz przeszczep brody. Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych usług Skymed!

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację