Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Przeszczep włosów jest to jedyne obecnie na rynku rozwiązanie, które daje gwarancje trwałego odzyskania włosów, utraconych m.in. na skutek łysienia czy też wypadku. Zastanawiasz się, czy przeszczep włosów jest trwały? Tak, eksperci Skymed Polska potwierdzają – efekt przeszczepu włosów ma charakter trwały (permanentny). Kolejnym często zadawanym pytaniem jest – czy włosy po przeszczepie wypadają? Przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną, tj. pozostaną do końca życia w przeszczepionym miejscu. Włosy przeszczepione z tylnej i bocznej części głowy są całkowicie odporne na działanie dihydrotestosteronu. Co więcej, efekt zabiegu jest w pełni naturalny, tak że nawet specjalista będzie miał trudność w ocenie, czy doszło do  jakiejkolwiek ingerencji. Pamiętaj, że na pełny (ostateczny) efekt zabiegu musisz jednak zaczekać 9-12 miesięcy.  Należy podkreślić, że poprawnie przeprowadzony zabieg przeszczepu włosów, tj. zgodnie ze sztuką lekarską nie wymaga powtórzenia – jeśli pacjent będzie chciał uzyskać gęste owłosienie, lekarz planuje zabieg tak, aby przeszczepić większą ilość grafów.

 

czy-przeszczep-wlosow-jest-trwaly

 

Wszyscy pacjenci zainteresowani przeszczepem włosów mogą kontaktować się z naszym dedykowanym opiekunem pacjenta pod numerem +48 737 168 813 od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-20:00. Opiekun odpowie na wszystkie pytania oraz przybliży przebieg procesu leczenia.

Cykl życia włosa – wypadanie włosów po przeszczepie

Przeszczep włosów to metoda, na której ostateczne rezultaty trzeba poczekać, natomiast efekt jest zawsze zadowalający. Prawidłowy dobór graftów sprawia, że wszczepione włosy rosną w naturalnym tempie, osiągając docelowo pożądaną długość. Wypadanie przeszczepionych włosów po kilku tygodniach od zabiegu przeszczepu stanowi w pełni naturalny i oczekiwany proces i nie należy się nim martwić. W tym momencie mieszki włosowe wchodzą w tymczasową fazę spoczynkową, o czym mowa szerzej poniżej. W okresie około 3 do 6 miesięcy od zabiegu mieszki włosowe powracają ponownie do swojego naturalnego cyklu wzrostu. Pierwszym widocznym efektem jest jego zwiększona gęstość, a po 12 miesiącach pacjent może cieszyć się z większej ilości włosów.

W ciągu swojego cyklu życia włos przechodzi cykl, który składa się z trzech następujących po sobie faz:

  1. fazy wzrostu (anagen), która trwa od 2 do 6 lat.
  2. fazy przejściowej (katagen), która trwa 2-3 tygodnie.
  3. fazy spoczynku (telogen), która trwa około 100 dni. W tym czasie wypadnie 50-100% włosów.

 

Ważną rolę we wzrastaniu włosów po zabiegu odgrywa odpowiednia pielęgnacja po zabiegu zgodna z odpowiednimi zaleceniami otrzymanymi od lekarza. Równie ważne są przede wszystkim doświadczenie zespołu  kliniki przeszczepu włosów, zastosowana metoda oraz sprzęt, za pomocą którego wykonywany jest zabieg. Od tego bowiem zależy jakość oraz efekt przeszczepu.

Doświadczona klinika SkyMed – trwały przeszczep włosów

Poszukujesz miejsca, w którym wykonywany jest bezpieczny przeszczep włosów Turcja? Sprawdź ofertę kliniki SkyMed. Pracuje tu zespół specjalistów, których wyróżnia szerokie doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności. Korzystając z usług SkyMed zyskujesz pewność, że jesteś w dobrych rękach. Personel kliniki to osoby o wysokich kwalifikacjach oraz indywidualnym podejściu do pacjenta. Stosowane przez nich metody zapewniają najlepsze efekty przeszczepu włosów. Klinika oferuje m.in. przeszczep włosów na zakolaprzeszczep włosów kobiet w Turcji, do ich usług należą także przeszczep brwi oraz przeszczep brody.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się przydatny, jeśli zastanawialiście się, czy przeszczepione włosy wypadają. Przeszczep włosów może być trwałym rozwiązaniem problemów z łysieniem. Procedura ta polega na przeszczepieniu zdrowych mieszków włosowych z obszarów odpornych na łysienie do obszarów przerzedzonych lub pozbawionych włosów. Pod warunkiem, że zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę i pacjent przestrzega zaleceń dotyczących pielęgnacji i dbałości o włosy po zabiegu, przeszczep włosów może przynieść trwałe i naturalnie wyglądające rezultaty. Jest to rozwiązanie, które nie tylko przywraca pewność siebie i poprawia wygląd estetyczny, ale także może znacząco poprawić jakość życia osób zmagających się z problemami łysienia. Pamiętajmy, by wybrać sprawdzoną klinikę specjalizującą się w zabiegach przeszczepu włosów. SkyMed to miejsce, które zyskało szereg pozytywnych opinii pacjentów. Skuteczność ich zabiegów potwierdza wiele osób korzystających z usług kliniki. Wyjazdy do Turcji organizowane przez SkyMed są zaplanowane w każdym szczególe – pacjent ma zapewniony transport oraz zakwaterowanie. Wszystko odbywa się w komfortowych warunkach. Ponadto wyróżniają ich wyjątkowo korzystne ceny, które są znacznie niższe niż w Polsce. Warto skontaktować się z kliniką, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat ich oferty.

 

 

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację