Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Przeszczep włosów jest to jedyne obecnie na rynku rozwiązanie, które daje gwarancje trwałego odzyskania włosów, utraconych m.in. na skutek łysienia czy też wypadku. Tak eksperci Skymed Polska potwierdzają – efekt przeszczepu włosów ma charakter trwały (permanentny). Oznacza to, że przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną, tj. pozostaną do końca życia w przeszczepionym miejscu. Włosy przeszczepione z tylnej i bocznej części głowy są całkowicie odporne na działanie dihydrotestosteronu. Co więcej, efekt zabiegu jest w pełni naturalny, tak że nawet specjalista będzie miał trudność w ocenie, czy doszło do  jakiejkolwiek ingerencji. Pamiętaj, że na pełny (ostateczny) efekt zabiegu musisz jednak zaczekać 9-12 miesięcy.  Należy podkreślić, że poprawnie przeprowadzony zabieg przeszczepu włosów, tj. zgodnie ze sztuką lekarską nie wymaga powtórzenia – jeśli pacjent będzie chciał uzyskać gęste owłosienie, lekarz planuje zabieg tak, aby przeszczepić się większą ilość grafów.

czy-przeszczep-wlosow-jest-trwaly

Wszyscy pacjenci zainteresowani przeszczepem włosów mogą kontaktować się z naszym dedykowanym opiekunem pacjenta pod numerem +48 737 168 813 od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-20:00. Opiekun odpowie na wszystkie pytania oraz przybliży przebieg procesu leczenia.

Cykl życia włosa

Przeszczep włosów to metoda, na której ostateczne rezultaty trzeba poczekać, natomiast efekt jest zawsze zadowalający. Prawidłowy dobór graftów sprawia, że wszczepione włosy rosną w naturalnym tempie, osiągając docelowo pożądaną długość. Wypadanie przeszczepionych włosów po kilku tygodniach od zabiegu przeszczepu stanowi w pełni naturalny i oczekiwany proces  i nie należy się nim martwić. W tym momencie mieszki włosowe wchodzą w tymczasową fazę spoczynkową, o czym mowa szerzej poniżej. W okresie około  3 do 6 miesięcy od zabiegu mieszki włosowe powracają ponownie do swojego naturalnego cyklu wzrostu. Pierwszym widocznym efektem jest jego zwiększona gęstość, a po 12 miesiącach pacjent może cieszyć się z większej ilości włosów.

W ciągu swojego cyklu życia włos przechodzi cykl, który składa się z trzech następujących po sobie faz:

  1. fazy wzrostu (anagen), która trwa od 2 do 6 lat.
  2. fazy przejściowej (katagen), która trwa 2-3 tygodnie.
  3. fazy spoczynku (telogen), która trwa około 100 dni. W tym czasie wypadnie 50-100% włosów.

Ważną rolę we wzrastaniu włosów po zabiegu odgrywa odpowiednia pielęgnacja po zabiegu zgodna z odpowiednimi zaleceniami otrzymanymi od lekarza. Równie ważne są przede wszystkim doświadczenie zespołu  kliniki przeszczepu włosów, zastosowana metoda oraz sprzęt, za pomocą którego wykonywany jest zabieg. Od tego bowiem zależy jakość oraz efekt przeszczepu.

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację