Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

 

Coraz więcej osób z Polski szuka możliwości leczenia za granicą naszego kraju. Można stwierdzić że na przestrzeni lat trendy się zmieniły. Jeszcze kilka lat wstecz pacjenci z krajów które określamy mianem „rozwijających” szukali możliwości leczenia w Państwach rozwiniętych. Oczywiście dotyczyło to osób zamożnych. Obecnie sytuacja uległa zmianie. Dzieje się tak ponieważ coraz częściej w krajach „rozwijających się” istnieje dostęp do profesjonalnych usług medycznych na bardzo wysokim poziomie. Zainteresowanie wynika głównie z różnicy cenowej. Istotnymi powodami są również dostępność usług (klienci mają możliwość bardzo szybkiego skorzystania z zabiegu) oraz to że czasem w danym kraju najnowsze techniki nie są w ogóle dostępne. Dziś można stwierdzić że zabiegi przeszczepu włosów należą do tych najbardziej popularnych a Stanbuł uważany jest za stolicę światowej transplantacji włosów. Pacjenci szukają innych możliwości leczenia z bardzo wielu powodów. Często leczenie niektórych schorzeń (tych rzadkich) nie jest w ogóle dostępne w danym kraju. Są kraje które są wyspecjalizowane w leczeniu danych chorób. Mamy na myśli tu chociażby terapie eksperymentalne i dostęp do leków które jako pierwsze są dostępne na pewnych rynkach.

 

Jakie powody kierują ludźmi którzy szukają możliwości leczenia za granicą:

 

Jakie kraje są najbardziej popularne dla osób podróżujących i w jakim segmencie usług medycznych są najbardziej atrakcyjne ?

Tajwan – Popularny głównie ze względu na ogromny nacisk na bezpieczeństwo w tamtejszych placówkach medycznych. Ponad 20 placówek medycznych na Tajwanie posiada certyfikację Joint Commision International – amerykańskiego ośrodka akredytacyjnego.

Turcja – Światowa potęga w zabiegach transplantacji włosów. Oprócz przeszczepu włosów pacjenci decydują się też tutaj na zabiegi chirurgii ogólnej oraz okulistyki. Leczenie spondylonezy jest o około połowę tańsze porównując ceny z USA.

Brazylia – Najbardziej popularna w kontekście zabiegów chirurgii plastycznej. Kraj ten może się pochwalić najlepiej wykształconą kadrą biorąc pod uwagę różnorodność zabiegów

Indie – Coraz bardziej popularne dzięki zabiegom medycznym głównie kardiochirurgicznych. W 2012 roku do Indii przyjechało aż 400 000 tys. zagranicznych  pacjentów.

Meksyk – Bardzo popularny wśród Amerykanów ale w ciągu ostatnich lat także europejczycy wybierają tą destynację. Najbardziej popularne zabiegi to chirurgiczne leczenie otyłości i stomatologia.

Tajlandia – Ten kraj jest najbardziej znany na świecie w kontekście zabiegów medycznych. Właśnie Tajlandię odwiedza największa grupa turystów z zagranicy rocznie. Najbardziej chyba znanym zabiegiem wykonywanym w tym kraju jest operacja zmiany płci.

Cena przeszczepu włosów poza granicami Polski

W krajach rozwiniętych koszta transplantacji włosów są bardzo wysokie. Jest to główny powód dla którego nasi pacjenci coraz częściej wybierają Skymed by z naszą pomocą upiększyć swój wygląd. Turcja jest przyjazna i bezpieczna. Dzięki tanim operacjom o wysokim standardzie każdy Polak może sobie pozwolić na zabieg transplantacji włosów. Dodatkowym atutem jest możliwość spłaty zabiegu w systemie ratalnym. W pakiecie jest zawsze pomoc polskiego opiekuna na miejscu.

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację