Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Wielu pacjentów, przed podjęciem decyzji o przeszczepie włosów, zastanawia się kiedy najlepiej wykonać zabieg, tj. w jakiej porze roku? Bardzo często nasi specjaliści udzielają odpowiedzi na powyższe pytanie. Należy zaznaczyć, że „optymalna pora roku na przeszczep włosów” nie odnosi się do miejsca, w którym wykonywany jest zabieg, ale do miejsca, w którym pacjent spędzi okres rekonwalescencji. Nasi lekarze w naszej klinice w Stambule są pewni, że zabieg przeszczepu włosów można wykonywać w każdym z 12 miesięcy w roku. Należy pamiętać jedynie, że z każdą porą roku, wiążą się  określone zalecenia w pielęgnacji po przeszczepie włosów, która w istotny sposób wpływa na efekt zabiegu.

skymed_kiedy_przeszczep_wlosow_w_turcji

Przeszczep włosów w sezonie wiosenno-letnim

Lato jest porą roku, podczas której konieczne jest zachowanie większej ostrożności i dyscypliny po stronie pacjenta. Jeśli jednak jest to odpowiedni czas dla Ciebie, skup się na nim, aby osiągnąć pełny efekt zabiegu. W sezonie letnim, należy w szczególności unikać ekspozycji na słońce przez pierwsze dwa tygodnie, ponieważ skóra głowy jest wówczas bardzo wrażliwa, co może prowadzić do wyprysków i oparzeń. Dodatkowo promienie słoneczne przenikają naskórek, uszkadzając leżące poniżej tkanki i mieszki włosowe, które jeszcze się nie zagoiły.   Ponadto pacjent powinien unikać bezwzględnie kontaktu skóry głowy z wodą basenową, ponieważ zarówno zawarte w niej zanieszczyczenia oraz  chlor wpływają w sposób negatywny na proces regeneracji.

Zaletą pory letniej jest fakt, że włosy rosną oraz, wzrasta też tempo regeneracji skóry. Przeszczepione włosy odrastają w ciągu ośmiu do dwunastu miesięcy. Tak więc, jeśli zdecydujesz się  na zabieg przeszczepu włosów w sezonie letnim, możesz powitać Nowy Rok z pożądaną fryzurą i zupełnie nowym wizerunkiem. Ponadto przed wakacjami zazwyczaj lubimy poprawiać swój wygląd fizyczny i mieć jak najbardziej estetyczny wizerunek. Dlatego tak wiele osób planuje operację przeszczepu włosów na początku lata.

Przeszczep włosów w sezonie jesienno-zimowym

W miesiącach jesiennych i zimowych kliniki przeszczepu włosów odnotowują największą ilość przeprowadzanych zabiegów, w szczególności miesiące wrzesień i październik są uważane za szczyt sezonu. Niewielka ilość promieni słonecznych w Europie, ogólny spadek temperatury, nie stanowią już zagrożenia dla wszczepionych mieszków włosowych. Wręcz przeciwnie, zimno może być świetnym sprzymierzeńcem, ponieważ chłodna pogoda nie wpływa na proces gojenia się ran.  Dodatkowo lekarze nie zalecają w okresie zimowym stosowania czapek, lub innych nakryć głowy, ponieważ mogą powodować pocenie się i wilgoć, opóźniając prawidłowy proces rekowalensencji, w szczególnośći gojenia.

Pielęgnacja po przeszczepie włosów

Z podanych powyżej informacji w sposób jednoznaczny wynika, że nie ma optymalnej pory roku dla wykonania przeszczepu włosów. Proces regeneracji oraz efekty przeszczepu włosów będą zależeć od jakości wykonanego zabiegu oraz zastosowania się pacjenta do wszystkich otrzymanych zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej, która dla każdej pory roku są inne.  Dlatego najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią klinikę do przeszczepu włosów, latem, zimą lub każdą inną porą roku! Estepalace znajduje się w jednym z najlepszych i najnowocześniejszych szpitali w Turcji, a nasz zespół medyczny posiada uznane na całym świecie doświadczenie w wykonywaniu przeszczepu włosów. Podaruj sobie prezent! Wypróbuj naszą bezpłatną usługę konsultacji!! Nasi specjaliści udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji, aby zapewnić Ci spektakularne rezultaty.

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację