Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Odpowiednie ułożenie głowy podczas snu po przeszczepie włosów jest jednym z najważniejszych elementów postępowania po zabiegu i nie wolno go bagatelizować.  Nowe mieszki włosowe które znajdują się w strefie biorczej kilka dni po przeszczepie są bardzo delikatne i choć kluczowy jest pierwszy dzień aby osadziły się one w skórze głowy w odpowiedni sposób to ostrożność należy zachowywać przez dłuższy okres czasu.  Już w samolocie podczas lotu powrotnego ze Stanbułu należy  zwrócić szczególną uwagę na ułożenie głowy podczas lotu.

Warto podkreślić że najważniejsza jest pierwsza noc po zabiegu.  Zabieg  na który składa się  podanie znieczulenia, pobranie mieszków włosowych ze strefy dawczej a następnie wszczepienie ich do strefy biorczej jest dosyć inwazyjny i nie należy go lekceważyć.  Trzeba pamiętać by nie dotykać skóry głowy. Na początku może być to dosyć trudne ze względu na możliwe swędzenie w okolicy biorczej i możliwość pojawienia się stanu zapalnego. Podczas snu głowę należy ułożyć na poduszce leżąc na plecach. Pomocna może okazać się poduszka podróżna która minimalizuje ryzyko uszkodzenia mieszków ponieważ ruchy głowy są wtedy ograniczone.

– Należy zachować ostrożność przez okres około 10 dni po operacji.

– Przez 3 dni po zabiegu  również nie myjemy włosów.

–  Skymed wraz z Estepalace rekomendują specjalny szampon który dzięki swojemu neutralnemu Ph jest idealny do stosowania po przeszczepie włosów.

– W celu uniknięcia obrzęku głowy rekomendujemy utrzymywanie jej w pozycji pionowej przez okres kilku dni i przyjmowanie większych ilości wody aby lepiej nawodnić organizm i zneutralizować ewentualny obrzęk.

– W okresie 7 dni nie spożywamy alkoholu oraz aspiryny.

– Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przeszczepionych mieszków włosowych przez okres 7 dni zalecamy noszenie koszul zapinanych na zamek lub guziki.

– Po operacji przez 7 dni wstrzymujemy się od seksu i innych czynności które mogą nas nadmiernie zmęczyć i obciążyć organizm.

– W tym samym okresie wzbraniamy się przed wystawianiem głowy na słońce oraz deszczem.

– Trzeba pamiętać aby przez okres 15 dni po zabiegu nie nosić nakryć głowy które mogłyby uszkodzić przeszczepione mieszki włosowe.

– W pierwszym miesiącu zabronione jest również korzystanie z sauny, kąpieli parowych oraz pływalni.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani i chcecie dowiedzieć się więcej w  kwestii postępowania przed, w trakcie i po zabiegu transplantacji włosów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Nasi konsultanci bardzo chętnie służą pomocą i wytłumaczą wszystkie szczegóły postępowania.

Ostatnie wpisy

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku, zwane również łysieniem w młodym wieku, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. To problem, który może dotknąć nawet młodszych niż…
Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów – jaki jest między nimi związek? Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Choć…
Depresja a wypadanie włosów

Depresja a wypadanie włosów

Hasło depresja a wypadanie włosów ostatnio zdobywa na popularności wśród internautów. Mimo iż może wydawać się to nieintuicyjne, naukowcy coraz częściej zauważają związek między tymi…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację