Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Dieta ketogeniczna może wpływać na utratę wagi oraz poprawę stanu zdrowia osób cierpiących na różne dolegliwości. Pojawia się jednak pytanie, czy dieta keto a wypadanie włosów mogą być ze sobą powiązane? W tym artykule dowiesz się, dlaczego wypadanie włosów na diecie ketogenicznej może stanowić problem dla niektórych osób.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna, zwana potocznie dietą keto, to plan żywieniowy zakładający przyjmowanie tłuszczów (około 70-75% dziennej kaloryczności) oraz białka (20-25%). Do tego dochodzi również niskie spożycie węglowodanów (zazwyczaj poniżej 50 gramów dziennie). Takie działanie sprawia, że nasz organizm przechodzi z trybu spalania glukozy na ketozę, czyli spalanie tłuszczu.

Dieta keto a wypadanie włosów

Wiele osób zauważa wypadanie włosów na ketozie. To jednak nie rodzaj stosowanej diety ma na to wpływ. Utrata włosów jest związana raczej z procesem gubienia kilogramów, który może przecież zaistnieć bez względu na dietę. Związek między takimi zagadnieniami, jak dieta niskowęglowodanowa a wypadanie włosów, jest więc możliwy.

Jakie inne objawy może dawać dieta keto? Wypadanie włosów związane jest z przyjmowaniem niewystarczającej ilości węglowodanów, które są przecież głównym źródłem energii dla naszych komórek. Ich brak może spowodować również osłabienie kondycji naszych paznokci, niższą niż dotychczas odporność czy też poczucie zmęczenia.

Jak zapobiec wypadaniu włosów oraz innym objawom w czasie stosowania diety ketogenicznej?

Jeśli zauważysz nadmierne wypadanie włosów na diecie ketogenicznej, warto zastosować nasze rady, które pomogą ograniczyć tego typu problem. Osoba będąca na diecie ketogenicznej powinna przede wszystkim:

Jeżeli mimo podjętych działań problem wypadania włosów nadal będzie się utrzymywał, warto skonsultować to z lekarzem lub dietetykiem. Możliwe, że konieczna będzie modyfikacja stosowanej diety ketogenicznej. W niektórych przypadkach warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu. Pomóc może na przykład przeszczep włosów FUE czy innych dostępnych na rynku metod. Przeszczep włosów Turcja to proces, na który decyduje się coraz więcej osób. Zabieg jest bezpieczny, a przy tym dostępny w korzystnych cenach.

Problemy z łysieniem, utrata włosów na skutek zmian hormonalnych czy zwyczajne niezadowolenie z kondycji naszych włosów – bez względu na powód, warto zainwestować w przeszczep włosów. Efekty takiego działania z pewnością zadowolą każdego. Gęste i mocne włosy to element naszego wizerunku, który znacząco poprawia nasz wygląd, a także wpływa na nasze samopoczucie. Warto zainwestować w proces, który może nam przynieść tak wiele korzyści! Zapraszamy do skorzystania z naszej rewelacyjnej oferty.

Ostatnie wpisy

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku, zwane również łysieniem w młodym wieku, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. To problem, który może dotknąć nawet młodszych niż…
Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów – jaki jest między nimi związek? Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Choć…
Depresja a wypadanie włosów

Depresja a wypadanie włosów

Hasło depresja a wypadanie włosów ostatnio zdobywa na popularności wśród internautów. Mimo iż może wydawać się to nieintuicyjne, naukowcy coraz częściej zauważają związek między tymi…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację