Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

 

  1. MASAŻ

Masowanie skóry głowy pomaga w przywróceniu wzrostu włosów, a przeprowadzanie codziennego masażu skóry głowy przy użyciu wcierek, to świetny sposób na pobudzenie jej krążenia! Dzięki masażowi skóry głowy następuje porost włosów zostanie przyspieszony, a nadmierne wypadanie ograniczone.

Wcierki do włosów należy stosować regularnie, żeby przyniosło to efekty – najlepiej codziennie bądź co drugi dzień, gdy myje się włosy. Jeden rodzaj wcierki trzeba stosować co najmniej miesiąc, by zadziałała efektywnie.

Zwracamy uwagę i przypominamy, że przed rozpoczęciem używania wcierki, włos musi mieć odpowiednio przygotowane środowisko do wzrastania, tj. skóra głowy musi być oczyszczona, a mieszki włosowe niezaczopowane – a więc wystarczy przed zastosowaniem wcierki umyć włosy. Rekomendujemy umyć włosy następująco po sobie dwa razy. Taki sposób działania zapewni, że skóra włosy będzie całkowicie oczyszczona. Kolejnym ważnym elementem prawidłowego stosowania wcierki na porost włosów jest jej nieużywanie mokre włosy, ponieważ substancje czynne zawarte we wcierce ulegną rozwodnieniu i w istotny sposób utracą swój efekt terapeutyczny.. Najlepiej robić to na suchych bądź wilgotnych włosach.

Polecamy stosowanie wcierek, które zawierają substancje rozgrzewające, takie  jak kofeina, chili i imbir.

 

  1. WITAMINY

Kolejnym czynnikiem mającym znaczenieprzywróceniu wzrostu włosów, są witaminy.

Witaminy z grupy B

Jedną z najbardziej znanych witamin na porost włosów jest witamina B zwana biotyną. Badania łączą niedobór biotyny z wypadaniem włosów u ludzi. Chociaż biotyna jest stosowana jako alternatywna metoda leczenia wypadania włosów, najlepsze wyniki osiągają ci, którzy mają jej niedobór. niedobór jest bardzo rzadki, ponieważ występuje naturalnie w szerokiej gamie pokarmów, brak jest również danych na temat tego, czy biotyna jest skuteczna na porost włosów u zdrowych osób, inne witaminy z grupy B pomagają tworzyć czerwone krwinki, które przenoszą tlen i składniki odżywcze do organizmu. skóra głowy i mieszki włosowe. Te procesy są ważne dla wzrostu włosów. Witaminy z grupy B można uzyskać z wielu produktów spożywczych, w tym z pełnych ziaren, migdałów, mięsa, ryb, owoców morza i ciemnych liściastych warzyw. Jeśli więc stosujesz dietę wegetariańską lub wegańską, rozważ suplementację.

Witamina C

Wolne rodniki mogą blokować wzrost i powodować starzenie się włosów.

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez wolne rodniki. Ponadto Twój organizm potrzebuje witaminy C, aby wytworzyć białko zwane kolagenem – ważną część struktury włosów.Witamina C pomaga również w wchłanianiu żelaza, minerału niezbędnego do wzrostu włosów. Truskawki, papryka, guawa i owoce cytrusowe są dobre źródła witaminy C

Witamina D

Niski poziom witaminy D wiąże się z łysieniem, technicznym terminem określającym wypadanie włosów. Badania pokazują również, że witamina D może pomóc w tworzeniu nowych mieszków włosowych – małych porów w skórze głowy, w których mogą rosnąć nowe włosy. Uważa się, że witamina D odgrywa rolę w produkcji włosów, ale większość badań koncentruje się na receptorach witaminy D. Faktyczna rola witaminy D we wzroście włosów jest nieznana, ale większość ludzi nie otrzymuje wystarczającej ilości witaminy D i nadal dobrym pomysłem może być zwiększenie spożycia.

Twoje ciało wytwarza witaminę D poprzez bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Dobre źródła witaminy D w diecie obejmują tłuste ryby, olej z wątroby dorsza, niektóre grzyby i wzbogaconą żywność.

Cynk

Cynk odgrywa ważną rolę we wzroście i naprawie tkanki włosa. Pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów łojowych wokół mieszków włosowych. Wypadanie włosów jest częstym objawem niedoboru cynku Badania pokazują, że suplementy cynku zmniejszają wypadanie włosów spowodowane niedoborem cynku. Istnieją jednak niepotwierdzone doniesienia, że suplementacja zbyt dużą dawką może również przyczynić się do wypadania włosów, z tego powodu lepiej jest przyjmować cynk z całej żywności. Pokarmy bogate w cynk to ostrygi, wołowina, szpinak, kiełki pszenicy, pestki dyni i soczewica.

 

  1. OLEJEK ROZMARYNOWY

Rozmaryn jest jednym z pierwszych olejków eterycznych, które ludzie wybierają do wspomagania wzrostu włosów i zmniejszania ich wypadania. Olejek rozmarynowy Trusted Source stymuluje wzrost nowych włosów i może być stosowany w leczeniu łysienia androgenowego. Wymieszaj kilka kropli olejku rozmarynowego z olejem nośnikowym i wmasuj we włosy i skórę głowy przed spłukaniem. Zrób to kilka razy w tygodniu. Codziennie dodawaj kilka kropli olejku rozmarynowego do szamponu i odżywki. Nie używaj olejków eterycznych bezpośrednio na skórę. Zawsze mieszaj je w oleju nośnym lub szamponie.

 

PODSUMOWANIE

Jeśli chcesz poprawić porost swoich włosy, stwórz plan i zachowaj konsekwencję. Pamiętaj, że efekty kuracji mogą zająć kilka miesięcy. Ważne jest, aby każdego dnia poświęcać trochę czasu na odżywianie włosów, aby uzyskać pożądane efektowne loki. Podjęcie tego kroku i praktykowanie samoopieki będzie wyjątkowo korzystne, jeśli utrata włosów jest związana z jakimkolwiek problemem emocjonalnym lub stresowym. Zachowaj pozytywne nastawienie i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby utrzymać zdrowy tryb życia, który uzupełni Twój plan leczenia włosów.

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację