Wielu klientów chcących zrobić transplantację włosów zastanawia się którą z metod wybrać. Dziś bierzemy pod uwagę dwie metody przeszczepu włosów – FUE  (Follicular Unit Extraction) oraz DHI (Direct Hair Implantation).

Czym jest Transplantacja włosów FUE ?

W ostatnich latach metoda ta bardzo zyskała na popularności z jednego prostego powodu – nie pozostawia blizn z tyłu głowy.  Tego rodzaju blizny pozostawały u pacjentów którzy stosowali metodę FUT (Follicular Unit Transplantation).  Podczas zabiegu metodą FUE mieszki włosowe są pobierane z tyłu głowy w ściśle określonych odległościach tak że gdy włosy odrosną miejsca pobrań są niezauważalne.

Podczas zabiegu metodą FUE grupy 1-4 włosów znanych jako grafty (mieszki włosowe) są pobierane ręcznie i umieszczane w roztworze do przechowywania. Po ekstrakcji (pobraniu) chirurg otwiera kanały za pomocą specjalnego ostrza – mikroostrza.  Dzięki nacięciom powstają otwory w które wszczepiane są mieszki włosowe. Po otworzeniu kanału lekarz wyjmuje mieszki włosowe z roztworu i wszczepia je w obszar biorczy. Bardziej znaczący odrost włosów pojawia się zazwyczaj po około 6 miesiącach a końcowych rezultatów możemy się spodziewać około 12-18 miesięcy po zabiegu.

DHI jest również relatywnie nową metodą i podobnie jak FUE nie pozostawia blizn. Choć proces ekstrakcji wygląda bardzo podobnie istnieje kilka różnic na które warto zwrócić uwagę. Proces ekstrakcji mieszków włosowych jest praktycznie identyczny. Pęcherzyki są usuwane za pomocą specjalistycznego narzędzia o średnicy 1 mm lub mniejszej. Potem mieszki włosowe są wkładane do implantera o nazwie Choi-pen i wszczepiane bezpośrednio w obszar biorczy.  Charakterystyczne dla DHI jest to że tworzenie kanału i implantacja przebiegają równocześnie.  Choi implanter Pen zapewnia lekarzom większą precyzję podczas implantacji mieszków włosowych. Wpływa to na kąt, kierunek oraz wysokość przeszczepionych włosów. Czas regeneracji włosów przy zabiegu DHI jest zbliżony do FUE. Pełne wyniki pojawiają się w ciągu 12-18 miesięcy.

Zasadnicza różnica pomiędzy metodami transplantacji włosów

Głowna różnica polega na sposobie wszczepiania mieszków włosowych w obszar biorczy.  Podczas przeszczepu włosów metodą FUE kanały muszą zostać otwarte przed implantacją, co pozwala chirurgowi na ręczne wszczepienie pobranych mieszków włosowych.  DHI wykorzystuje możliwość jaką daje implanter  Choi-Pen.  Dzięki temu urządzeniu implantacja rozpoczyna się zaraz po ekstrakcji bez konieczności wcześniejszego tworzenia kanałów dla struktur włosów.

Który rodzaj transplantacji włosów jest dla mnie najbardziej odpowiedni ?

DHI jest z reguły zalecane pacjentom których wiek nie przekracza 35 lat. Jest to spowodowane tym że wtedy wypadanie włosów nie jest takie zaawansowane. DHI jest metodą lepszą dla pacjentów którzy chcą wypełnić włosami skronia i obniżyć linię włosów. FUE jest stosowane znacznie częściej i sprawdza się w każdym miejscu głowy tak samo.  Jeżeli chodzi w wskaźnik sukcesu to obie metody są praktycznie takie same i wynoszą około 98%.