Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

DHI czy FUE? Osoby, które są zainteresowane transplantacją włosów, często nie potrafią zdecydować się między techniką wykonania zabiegu. Nic w tym dziwnego. Wybór między metodą FUE a DHI nie zawsze jest prosty. Oba te procesy mają swoje unikalne cechy, i  mogą zaoferować pacjentowi inne korzyści. Wyjaśniamy, na czym polegają obie metody.

DHI czy FUE – podstawowe różnice między obiema metodami

Metoda DHI (Direct Hair Implantation) i metoda FUE (Follicular Unit Extraction) to dwie popularne metody przeszczepu włosów.  Technika DHI polega na tym, że włosy są pobierane i wszczepiane w jednym etapie przy użyciu implantera, który pozwala na precyzyjne wszczepienie pojedynczych jednostek włosowych (graftów) bez konieczności tworzenia dodatkowych otworów.Technika DHI jest uważana za bardziej precyzyjną i ma mniejszą ingerencję w skórę głowy w porównaniu do FUE.

Z kolei w technice FUE włosy są indywidualnie pobierane od dawcy i następnie wszczepiane do obszaru docelowego. Proces ten jest jednak bardziej czasochłonny, ponieważ pojedyncze jednostki włosowe muszą być starannie wydzielane z obszaru dawcy przed wszczepieniem.

Oznacza to, że głowna różnica polega na sposobie wszczepiania mieszków włosowych w obszar biorczy.  Podczas przeszczepu włosów metodą FUE kanały muszą zostać otwarte przed implantacją, co pozwala chirurgowi na ręczne wszczepienie pobranych mieszków włosowych.  DHI wykorzystuje możliwość, jaką daje implanter  Choi-Pen.  Dzięki temu urządzeniu implantacja rozpoczyna się zaraz po ekstrakcji bez konieczności wcześniejszego tworzenia kanałów dla struktur włosów.

Który rodzaj transplantacji włosów jest dla mnie najbardziej odpowiedni ?

DHI jest z reguły zalecane pacjentom, których wiek nie przekracza 35 lat. Jest to spowodowane tym, że wtedy wypadanie włosów nie jest takie zaawansowane. DHI jest metodą lepszą dla pacjentów, którzy chcą wypełnić włosami skronie i obniżyć linię włosów. FUE jest stosowane znacznie częściej i sprawdza się w każdym miejscu głowy tak samo.  Jeżeli chodzi o wskaźnik sukcesu, to obie metody są praktycznie takie same i wynoszą około 98%.

Metoda  FUE czy DHI. Co wybrać?

Wybór między DHI a FUE zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne potrzeby pacjenta, budżet i stan włosów. Obie techniki mogą dawać dobre rezultaty, pod warunkiem że są przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów. Czym jest Transplantacja włosów FUE ?

W ostatnich latach metoda ta bardzo zyskała na popularności z jednego prostego powodu – nie pozostawia blizn z tyłu głowy.  Tego rodzaju blizny pozostawały u pacjentów, którzy stosowali metodę FUT (Follicular Unit Transplantation).  Podczas zabiegu metodą FUE mieszki włosowe są pobierane z tyłu głowy w ściśle określonych odległościach, tak że gdy włosy odrosną miejsca pobrań, są niezauważalne.

Podczas zabiegu metodą FUE grupy 1-4 włosów znanych jako grafty (mieszki włosowe) są pobierane ręcznie i umieszczane w roztworze do przechowywania. Po ekstrakcji (pobraniu) chirurg otwiera kanały za pomocą specjalnego ostrza – mikroostrza.  Dzięki nacięciom powstają otwory, w które wszczepiane są mieszki włosowe. Po otworzeniu kanału lekarz wyjmuje mieszki włosowe z roztworu i wszczepia je w obszar biorczy. Bardziej znaczący odrost włosów pojawia się zazwyczaj po około 6 miesiącach, a końcowych rezultatów możemy się spodziewać około 12-18 miesięcy po zabiegu.

DHI jest również relatywnie nową metodą i podobnie jak FUE nie pozostawia blizn. Choć proces ekstrakcji wygląda bardzo podobnie, istnieje kilka różnic, na które warto zwrócić uwagę. Proces ekstrakcji mieszków włosowych jest praktycznie identyczny. Pęcherzyki są usuwane za pomocą specjalistycznego narzędzia o średnicy 1 mm lub mniejszej. Potem mieszki włosowe są wkładane do implantera o nazwie Choi-pen i wszczepiane bezpośrednio w obszar biorczy.  Charakterystyczne dla DHI jest to, że tworzenie kanału i implantacja przebiegają równocześnie.  Choi implanter Pen zapewnia lekarzom większą precyzję podczas implantacji mieszków włosowych. Wpływa to na kąt, kierunek oraz wysokość przeszczepionych włosów. Czas regeneracji włosów przy zabiegu DHI jest zbliżony do FUE. Pełne wyniki pojawiają się w ciągu 12-18 miesięcy.

Metody DHI a FUE. Czas zabiegu

Jeśli chodzi o technikę DHI, jest ona stosunkowo nowa i unikalna na swoim obszarze. DHI zapewnia dużą precyzję podczas przeszczepu, dzięki czemu jest idealna dla tych, którzy chcą uzyskać bardzo naturalny efekt przeszczepu.

Co więcej, podczas gdy FUE może trwać około 8 godzin, DHI z reguły trwa krócej, bo około 6 godzin. Wiele osób decyduje się na metodę DHI ze względu na jej precyzyjność, szybki czas regeneracji i brak potrzeby golenia obszaru dawcy.

Która metoda jest lepsza? DHI czy FUE?

Ostateczna decyzja zależy głównie od indywidualnych oczekiwań pacjenta, ale nie tylko. Pamiętajmy o tym, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. To, co jest zalecane jednemu pacjentowi, może nie sprawdzić się zatem u drugiego. Warto podkreślić, że obie metody mają swoje plusy i minusy, jednak metoda DHI jest często wybierana tam, gdzie istnieje potrzeba szczególnie precyzyjnego przeszczepienia, jak np. przeszczep brwi czy przeszczep brody.

Podczas wyboru między metodami FUE i DHI, istotne jest, aby dobrze zrozumieć, co każda z nich oferuje. Chociaż obie metody mają swoje unikalne korzyści, ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji pacjenta i wskazań lekarza. Kontynuując swoje pogłębianie wiedzy na temat przeszczepu włosów, zachęcamy do sprawdzenia oferty Skymed. Do naszej specjalizacji zaliczany jest: przeszczep włosów, brody i brwi. Oferujemy:

Ostatnie wpisy

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn w młodym wieku

Wypadanie włosów u mężczyzn w młodym wieku, zwane również łysieniem w młodym wieku, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. To problem, który może dotknąć nawet młodszych niż…
Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów

Chore jelita a wypadanie włosów – jaki jest między nimi związek? Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Choć…
Depresja a wypadanie włosów

Depresja a wypadanie włosów

Hasło depresja a wypadanie włosów ostatnio zdobywa na popularności wśród internautów. Mimo iż może wydawać się to nieintuicyjne, naukowcy coraz częściej zauważają związek między tymi…

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację