Zadzwoń: 739 921 362 lub 737 168 813   Czynne codziennie 8:00-17:00

Zapewne zgodzisz się że możliwość odzyskania włosów  jest równoznaczna z powrotem pewności siebie . Dzięki globalizacji i łatwości przemieszczania się ta opcja z upływem czasu staje się coraz bardziej kusząca.  Warto zauważyć że w USA według statystyk aż 65% mężczyzn w wieku do 35 lat doświadcza problemu wypadania włosów a potem ten stan się pogłębia i wzrasta nawet do 85% w wieku 50 lat.

Choć przeszczep włosów wydaje się być bardzo dobrą ideą to warunkiem przeprowadzenia zabiegu nie jest tylko utrata włosów. Tak naprawdę istnieją  czynniki zewnętrzne które pacjenci muszą spełnić żeby poddać się transplantacji i tutaj poruszymy 5 z nich.

 

Najlepszymi kandydatami są mężczyźni w wieku od 25 do 65 lat.

Możemy być pewni że jeżeli chodzi o zabiegi przeszczepów włosów nie występują żadne ograniczenia w kontekście wieku kandydatów jednak najlepszym momentem w życiu aby poddać się zabiegom jest przedział 25 -65 lat.  Pacjenci w wieku poniżej 25 lat mogą nadal doświadczać androgenowego wypadania włosów .  Z kolei osoby po 65 roku życia mają już inną jakość włosów (Ich włosy stają się bardzo cienkie) i to rozwiązanie może nie przynieść wymaganych efektów.  Osoby które są całkowicie łyse również mogą napotkać pewne problemy w kontekście wystarczającej ilości mieszków włosowych potrzebnych do pobrania.  Dziś dysponujemy już metodami dzięki którym ostatnia kwestia staje się problemem marginalnym.

Jeśli masz więcej niż 65 lat również możesz spełniać warunki do zakwalifikowania się na zabieg.  To będzie uzależnione od kilku cech które są opisane poniżej:

 

Twój zabieg transplantacji włosów zależny od rodzaju łysienia.

Wyróżniamy wiele rodzajów łysienia. Wśród mężczyzn najbardziej powszechnym jest rodzaj łysienia androgenowego które jest uzależnione od zmian hormonalnych mających  miejsce przez całe życie.  Najczęściej łysienie dotyka tylko części skóry głowy i  dzięki temu istnieje możliwość uzyskania zdrowych mieszków z tylnej części potylicy które nigdy nie wypadną bo są odporne na negatywne działanie hormonów. Jeżeli doświadczysz problemu łysienia musisz być świadomy skutków jakie się z tym wiążą.

 

Musisz mieć świadomość że przed zabiegiem nastąpi konsultacja i zakwalifikowanie twojego stanu włosów.

Są dwa ważne czynniki przy ocenie stopnia wypadania włosów : postępowanie wypadania włosów oraz jakość i ilość włosów ze strefy dawczej.  Jest to bardzo istotne w kontekście oceny czy pacjent zostanie zakwalifikowany  na zabieg. Zdrowe mieszki włosowe to nie jedyne co jest potrzebne by zabieg doszedł do skutku. Muszą być również spełnione określone warunki zdrowotne.  O tym w dalszej części artykułu.

 

Twój stan zdrowia jest istotny

Ponieważ przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny pacjent powinien być w dobrym stanie zdrowia kiedy się na niego decyduje. Dobry układ odpornościowy pozwala zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań (są one bardzo rzadkie) ale również powoduje to że okres rekonwalescencji jest krótszy.  Przyjmowanie leków które rozrzedzają krew również wpływają negatywnie na okres rekonwalescencji po zabiegu.

 

Twój typ włosów jest również bardzo ważnym  czynnikiem

Rodzaj włosów również może decydować o tym czy transplantacja jest dobrym pomysłem.  W przypadku używania robota do przeszczepu włosy muszą mieć określoną grubość  ponieważ trzeba jak najgęściej osadzić mieszki w pożądanym miejscu które chcemy zagęścić. W tym przypadku również kręcone włosy nie zawsze mogą być wykorzystane ponieważ robot ma trudność w odnalezieniu odpowiedniego kąta.  Jasne włosy stanowią również kłopot w wykorzystaniu tej technologii.  Na kondycję włosów bardzo dobrze wpływają zabiegi PRP.

 

Mamy nadzieję że ten artykuł pomoże ci podjąć decyzję w  kontekście zabiegu przeszczepu włosów.

Ostatnie wpisy

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów. Co to jest łysienie menopauzalne?

Menopauza a wypadanie włosów – jakie jest między nimi powiązanie? Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety, który przynosi ze sobą szereg zmian hormonalnych, fizycznych…
Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów

Chora wątroba a wypadanie włosów – czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane? Zdrowie naszej wątroby odgrywa kluczową rolę w ogólnym stanie organizmu. Jednak…
Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Wysoka prolaktyna a wypadanie włosów

Prolaktyna i wypadanie włosów prawdopodobnie są ze sobą powiązane, co pokazują ostatnie badania naukowe. Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym…

3 odpowiedzi

  1. Zastanawiam się nad zabiegiem dla mojego chłopaka. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o skymed i ich podejściu do klienta. Jest może ktoś jeszcze kto korzystał z ich usług ? Myślę że loty wrócę w lipcu i chciałabym wtedy z nim polecieć na zabieg.

  2. Mam dwóch kolegów którzy korzystali z ich usług. Może nie mają nie wiadomo jakiego marketingu ale przynajmniej wiesz że Cię nie oszukają na graftach i poprowadzą od początku do końca. Poza tym mają bardzo rynkowe ceny które są naprawdę korzystne a jakość świadczonych usług przez klinikę z którą współpracują jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Sam nie korzystałem ale moi znajomi tak więc też biorę ich pod uwagę.

  3. Moim zdaniem to bardzo trudna decyzja kogo wybrać ale finalnie zaufać komuś trzeba. Miałem zabieg w lutym i chce go powtórzyć. Generalnie jestem zadowolony są profesjonalni i znają się na rzeczy. Rekonwalescencja przebiegła bez problemu, odbierają telefony i udzielają wskazówek. Personel kliniki był bardzo życzliwy a co ważne nie zdarli ze mnie jak inne kliniki transplantacji. Troche było przy tym organizacji ale uważam że warto.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą SkyMed

Umów się na bezpłatną konsultację